Rūpnīca RER un Laikraksts Diena… Rīgas satiksme atklāj patiesību, kā tiek izvēlēti pieturvietu nosaukumi

0 komentāri

Dažādu tirdzniecības centru nosaukumi, nosaukums Veikals, neesošā rūpnīca RER, dažādas ”bāzes”, laikraksts Diena – portāls Skaties.lv vaicāja Rīgas satiksmes pārstāvjiem, kāda ir kārtība, kādā tiek izvēlēti konkrētie pieturvietu nosaukumi.

Kopumā Rīgā ir 1881 pieturvietas, un daudzām no tām vēl ir saglabājies vēsturiskais nosaukums, atzīst uzņēmuma Rīgas satiksme pārstāve Baiba Bartaševiča.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vadlīnijas par pieturvietu nosaukumu piešķiršanu ir apstiprinājusi Rīgas domes Licencēšanas komisija. Tās paredz šādu pieturvietas nosaukuma piešķiršanas kārtību:
1. tuvākās ielas vai šķērsielas nosaukumu;
2. apdzīvotas vietas nosaukumu vai tās vietvārdu;
3. infrastruktūras objekta nozīmīgumu (piemēram, rūpnīca VEF);
4. zemesgabala vai ēkas numuru vai ēkas nosaukumu.

”Pieturvietas nosaukumā nedrīkst izmantot infrastruktūras objekta nosaukumu ar vārdu savienojumu, kas iekļauj fiziskas personas (dzīvas) vārdu un uzvārdu. Izņēmums ir, ja šis vārds, tas ir, ielas vai publisko tiesību juridiskas personas, valsts vai pašvaldību institūciju (iestāžu) nosaukumā,” portālam Skaties.lv stāsta Rīgas satiksme pārstāve.

Viņa akcentē, ka saskaņā ar uzņēmuma noteikumiem pieturvietas nosaukumā nedrīkst izmantot vārdu savienojumu, kas satur citas personas nosaukumu (firmu), tirdzniecības nosaukumu vai citādu identificējošu apzīmējumu (arī preču zīmi) bez šīs personas piekrišanas.

Kādēļ pieturvietu nosaukumos ir seni uzņēmumi?

Mainot pieturvietas nosaukumu, ir jāmaina gan visi saraksti konkrētajā maršrutā, kur ir notikusi pieturvietas nosaukuma maiņa, gan pieturvietu balss paziņojumi sabiedriskajā transportā. Tāpat ir jāmaina pieturvietas zīme, ko veic Rīgas domes Satiksmes departaments un, tiklīdz tas ir izdarīts, arī Rīgas satiksme nekavējoties veic nepieciešamās darbības.

”Vienlaikus mainot visus vēsturiski saglabājušos pieturvietu nosaukumus, varētu rasties juceklis pasažieriem, tāpēc pieturvietu nosaukumi tiek mainīti pakāpeniski,” ”vecos” nosaukumus pieturvietās skaidro B. Bartaševiča.

Kopš 2011. gada mainīti vairāk nekā 50 autobusu, trolejbusu un tramvaju pieturvietu nosaukumi.

Foto:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas