Ropažu bāriņtiesa bēgļu zēnam meklē audžuvecākus Facebook; bērnu tiesību aizstāvji vērtēs šo rīcību

0 komentāri

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pirmdien, 1. februārī, izvērtēs Ropažu bāriņtiesas rīcību – bāriņtiesa ar sludinājumu sociālajā tīklā Facebook meklē audžuvecākus 16 gadus vecam bēglim.

Sludinājums parādījies Facebook grupā Gribu palīdzēt bēgļiem, kurā līdz šim tika vākti pārtikas un apģērbu ziedojumi patvēruma meklētājiem, kas mīt centrā Mucenieki. Tas uzdots kā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas paziņojums, taču inspekcija no tā norobežojas, jo uzskata, ka šāda rīcība ir absolūti nepieļaujama. Sludinājumu pēc Ropažu novada bāriņtiesas lūguma ievietojusi organizācija Patvērums Drošā māja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sandra Zalcmane, Patvērums Drošā māja vadītāja:
Diemžēl šajā gadījumā Ropažu bāriņtiesa ir atdūrusies pret situāciju, ka risinājuma vienkārši nav. Nav pieteicies arī neviens aizbildnis. Bāriņtiesa vērsās pie mums pēc atbalsta.

Tiek uzsvērta steiga, jo 16 gadus vecajam afgāņu zēnam pēc bēgļa statusa piešķiršanas ir jāpamet patvēruma meklētāju centrs Muceniekos. Taču Ropažu pašvaldībai neesot naudas, lai samaksātu par bēgļu zēna uzturēšanu bērnunamā.

Facebook parādījies sludinājums, kurā Latvijā meklē audžuvecākus afgāņu bēgļu puikam

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? šodien 09:03

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas