Rimi lūdz pircējus atpakaļ veikalā nogādāt ar bīstamu slimību sasirgušus augus

0 komentāri

Ar vērienīgu atklājumu var lepoties augu aizsardzības dienests – pārbaudē Rimi veikalos augiem konstatēta bīstamā bakteriālā iedega. Ja slimība netiktu laikus konstatēta, lielam riskam būtu pakļauti Latvijas augļudārzi.

Šī ir pirmā reize Latvijā, kad augu tirdzniecības vietā atrasta bīstamā bakteriālā iedega.
Slimība konstatēta no Nīderlandes ievestiem ugunsērkšķiem jeb dekoratīvajiem pīlādžiem. Visi veikalos esošie augi – kopumā tādi bija 87 – no apgrozības izņemti.

Foto:

Inga Bite, Rimi pārstāve:

Visi augi, kas bija tirdzniecībā, ir centrālajā noliktavā, kur gaida utilizāciju, un saskaņā ar dienesta norādēm tas notiks viņu kompetencē, un viņu klātbūtnē augi tiks sadedzināti.

Rimi norāda, ka turpinās sadarbību ar šo augu piegādātāju, bet dekoratīvos pīlādžus vairs nepasūtīs.

Bakteriālā iedega ir bīstama augļkoku slimība, kas ātri izplatās un ir grūti ierobežojama. Tā izplatās ar kukaiņu starpniecību un pat ar lietu un vēju.

Jūlija Sebeļeva, Valsts augu aizsardzības dienesta speciāliste:

Tā nodara lielus postījumus augļudārziem, bumbierdārziem, kaitē arī pīlādžiem. 80% stādu aiziet bojā.

Lai netiku nodarītu plašs kaitējums augļudārziem, pircējiem Rimi veikalos jāatdod iegādātais augs – nauda par pirkumu tiks atmaksāta. Konkrētie augi tirgoti veikalos Rīgā, Jelgavā un Kauguros. Ja ugunsērkšķis jau ir iestādīts vai izmests, ir jāsazinās ar tuvāko Augu aizsardzības dienesta reģionālo nodaļu.

Video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas