Rīgas zupas virtuvēs izsniedz vismaz 800 porciju dienā

0 komentāri

Līdz ar vēsāka laika iestāšanos pieaudzis apmeklētāju skaits galvaspilsētas zupas virtuvēs. Kopumā zupas virtuvēs Rīgā izsniedz vismaz 800 porciju dienā.

Lai arī aukstā laikā apmeklētāju skaits pieaug, kopējā tendence ir, ka katru gadu cilvēku, kuriem nepieciešama zupas virtuves palīdzība, kļūst mazāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vairāk nekā 20 gadus viena no zupas virtuvēm atrodas pie Brasas cietuma, Laktas ielā. Šeit darba dienu rītos veidojas garas rindas un plkst. 10.00 no rīta sāk izdalīt ēdienu.

Pensionārs Jānis uz šo zupas virtuvi nāk vismaz piecus gadus un saka, ka šeit zupa ir viena no garšīgākajām. Turklāt tās pietiekot arī ģimenei. Cits kungs, kurš savu vārdu nevēlējās atklāt, pat vairs neatceras, cik sen jau apmeklē šo zupas virtuvi.

Vientuļi pensionāri un ilgstoši bezdarbnieki – tie ir visbiežākie Svētā Jāņa palīdzības zupas virtuves apmeklētāji, stāsta biedrības pārstāvis Māris Sirmulis.

Zupas virtuves apmeklētājs:

Es viens pats dzīvoju Hruščova kopmītnē, ko padomju cilvēki cēla, un tagad esmu galīgā nabadzībā. Visu pensiju atdodu par šo Hruščova kopmītni.

Interesanti, ka zupas virtuves darbojas ne tikai kā vieta, kur var bez maksas paēst, bet pilda arī sociālu funkciju. Zupas virtuves darbiniece Inta Jankovska atzīst, ka zupas virtuvē ir arī sapazīšanās, ”veidojas pārīši, un viss kaut kas mums te notiek”.

Līdz decembra sākumam četrās galvaspilsētas zupas virtuvēs izsniegti vairāk nekā 127 tūkstoši porciju.

Četras galvaspilsētas zupas virtuves finansē pašvaldība, bet pārējās attiecīgā nevalstiskā vai reliģiskā organizācija, kura vai nu vāc ziedojumus, vai piesaista labdarības fondus.

Vairāk uzzini video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas