Rīgas zoodārzs informē, ko darīt, ja redzi ronēnu!

0 komentāri

”Uzmanību, ronēni!” Rīgas zoodārzs informē sabiedrību par to, ko darīt, ja redzi jūrmalā ronēnu. Faktiski ir divi rīcības varianti – netraucē dzīvnieciņam vai arī palīdzi tam, norāda Rīgas zoodārza pārstāvji, skaidrojot, kā rīkoties dažādās situācijās.

Piemēram, veselam un apaļīgam roņu mazulim palīdzība nav nepieciešama un tam ir jāļauj atpūsties. ”Dodies prom, ļauj roņa mātei pēc barošanās atgriezties krastā!” norāda zoodārza pārstāvji, skaidrojot, ka roņu mazulis bez ēšanas var iztikt pat vairākas diennaktis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt četru nedēļu vecumā māte roni pamet, viņa baltā pūka izkrīt un ronēns dodas jau patstāvīgā dzīvē.

Ronēnam palīdzība ir nepieciešama tikai tad, ja mazulis ir ļoti novārdzis vai ievainots. Taču arī šādā gadījumā mazulis nav jāaiztiek, bet gan jāsazinās ar Dabas aizsardzības pārvaldi.

Tāpat zoodārza pārstāvji pauž, ka roni ar baltu pūku nedrīkst dzīt jūrā, jo mazulis tur var nosalt.

Svarīgi ir arī tas, ka nekādā gadījumā ronēnu nedrīkst barot ar govs pienu, jo tas mazuli var nogalināt.

Taču, kas vēl svarīgāk, pastaigājoties gar jūras krastu, labāk savus suņus vest pavadā, lai viņi nesatraumētu roņu mazuļus.

Avots: Facebook

Avots: Facebook

Skaties foto!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas