Rīgas satiksmei jauni autobusi un trolejbusi

0 komentāri

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) pašlaik jau ir saņēmusi 60 jaunos transportlīdzekļus – 35 Solaris autobusus un 25 Škoda Electric trolejbusus, pastāstīja RS preses pārstāvis Viktors Zaķis.

Minētie transportlīdzekļi saskaņā ar līgumiem piegādāti pagājušajā gadā, savukārt šā gada otrajā pusē paredzēts saņemt vēl 35 autobusus un 25 trolejbusus, pastāstīja Zaķis. Jaunie transportlīdzekļi pakāpeniski aizstāj nolietotos, bet nokalpojušie transportlīdzekļi tiek vai nu pārdoti izsolēs, rezerves daļās vai nodoti metāllūžņos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Noslēgtie līgumi paredz, ka visus iepirktos transportlīdzekļus RS saņems piecu gadu laikā – līdz 2018.gada beigām.

Jau ziņots, ka RS noslēgusi līgumu ar Polijas uzņēmumu Solaris Bus&Coach S.A, kas paredz 175 autobusu iegādi par kopējo summu 58,3 miljoni eiro. Saskaņā ar konkursa noteikumiem pasūtītājam ir tiesības līguma darbības laikā palielināt iepirkuma apjomu par 30%, tādēļ iepirkuma līguma kopējā summa ir 75,8 miljoni eiro un paredz 228 autobusu iegādi. Atmaksas periods ir 10 gadi no autobusu nodošanas ekspluatācijā.
115 no iegādātajiem autobusiem ir 18 metrus gari un 60 – 12 metrus gari.

Savukārt pavisam 125 trolejbusus RS piegādās Čehijas firma Škoda Electric. Katrs trolejbuss ir 808 000 eiro vērtībā. Līguma kopsumma sasniedz 131,8 miljonus eiro. Tā dārdzība tiek pamatota ar to, ka trolejbusi ir vismaz 18 metrus gari un aprīkoti ar dažādām iekārtām komfortam un drošībai.
RS apkalpo 53 autobusu maršrutus, gadā nobraucot vairāk nekā 27 miljonus kilometru.

Uzņēmumam kopumā ir 432 autobusi, no kuriem 140 autobusi ir 18 metrus gari, 72 autobusi – 15 metrus gari, bet pārējie 220 autobusi ir 12 metrus gari un īsāki.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas