Rīgas mežacūkas tiks izķertas dzīvas un pēc tam iemidzinātas

0 komentāri

Mežacūkas, kas pēdējo mēnešu laikā regulāri manītas Juglas apkaimē Rīgā, tiks izķertas un vestas ārpus galvaspilsētas teritorijas. Šāds lēmums pieņemts pirmajā Rīgas Medību koordinācijas komisijas sēdē, vēsta LNT Ziņas.

Tikšanās laikā eksperti vienojās, ka piemērotākā pieeja problēmas risināšanai varētu būt lamatu izmantošana, ar kurām mežacūkas tiktu ķertas dzīvas, iemidzinātas, bet pēc tam pārvestas uz Daugavas mežniecību Tīnūžu apkaimē. Paredzams, ka process varētu sākties ne ātrāk kā divu nedēļu laikā. 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgas mežacūku piedzīvojumi brīvē un nebrīvē:

Tiek pieņemts, ka kopumā Juglas apkārtnē uz dzīvi šobrīd iekārtojušās divas līdz trīs mežacūku ģimenes ar mazuļiem. Ņemot vērā, ka šie dzīvnieki parasti apdzīvo teritoriju 15-20 kilometru rādiusā, tiek cerēts, ka pēc pārvietošanas tās Rīgā vairs neatgriezīsies.

“Tādas pieredzes nav, tādēļ meklējam speciālistus, kas to varētu izdarīt, to lūdzām mūsu mednieku pārstāvjiem. Tikko būs zināmi šie speciālisti, tā varēsim kārtot formalitātes, saņemot no VMD atļauju ķeršanai. Ja atrisināsim divu nedēļu laikā, būtu ļoti labi,” teic Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzēvičs.

Plašāk par lēmumu Rīgas mežacūku lietā skatieties LNT Ziņās, pirmdien 20.00.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas