Rīgas lidostā Ebolas vīrusa pārbaudes neveiks

0 komentāri

Starptautiskajā lidostā Rīga profilaktiskās pārbaudes saistībā ar nāvējošo Ebolas vīrusu neveiks, taču darbinieki tiks informēti, kā rīkoties aizdomīgos gadījumos, pirmdien medijus informēja Latvijas Veselības ministrijas pārstāvji.

Teorētiski Latvija ir gatava tam, ja atklātos kāds Ebolas vīrusa inficēšanās gadījums, turklāt Latvijā, līdzīgi kā citur Eiropā, šīs slimības izplatīšanās risks esot ļoti zems.

Foto: Ivo Jurkāns, LNT Ziņas

Foto: Ivo Jurkāns, LNT Ziņas

Rietumāfrikā uzliesmojušās Ebolas vīrusa epidēmijas upuru skaits pārsniedzis 4500 cilvēku. Tā liecina jaunākie dati, ko apkopojusi Pasaules Veselības organizācija. Nāvējošais vīruss turpina izplatīties arī ārpus Āfrikas, tāpēc arvien vairāk lidostās tiek ieviesta pasažieru veselības pārbaude.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas statistiku septiņās valstīs reģistrēti vairāk nekā deviņi tūkstoši inficēšanās gadījumu un 4555 cilvēki no inficētajiem ir miruši. Ebola vissmagāk skārusi Rietumāfrikas valstis Gvineju, Libēriju un Sjerraleoni, taču infekcija turpina izplatīties arī citos kontinentos un radījusi pamatīgu satraukumu.

Satraukumu Latvijā varētu radīt tas, ka nāvējošā Ebolas vīrusa un Latvijas apstākļos jau ierastās gripas sākuma stadijas simptomi ir ļoti līdzīgi – abas slimības sākas pēkšņi ar drudzi, sāpošiem acāboliem un citām līdzīgām pazīmēm, LNT raidījumā 900 sekundes atzina Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Egita Pole.

Lai arī tieši draudi nepastāv, ņemot vērā vīrusa bīstamību, visos Eiropas infektoloģijas centros ir paaugstināta gatavības pakāpe.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas