Rīgas dzemdību namā šogad varētu sasniegt pirmskrīzes “bēbīšu buma” rekordu

0 komentāri

Lai arī jaundzimušo skaits vēl aizvien nespēj pārsniegt mirušo skaitu un joprojām esam zem psiholoģiski nozīmīgās divu miljonu iedzīvotāju atzīmes, Rīgas dzemdību namā šogad varētu tikt sasniegts pirmskrīzes, 2008. gada, ”bēbīšu buma” rekords.

Mediķi prognozē, ka šogad Rīgas dzemdību namā varētu pasaulē nākt septiņi tūkstoši mazuļu. Šogad jau ir piedzimuši vairāk nekā pieci tūkstoši mazuļu. Savukārt Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā šogad piedzimuši vairāk nekā 1,5 tūkstoši bērnu, kas nedaudz pārsniedz pērnā gada rādītājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Demogrāfiskie rādītāji uzlabojas arī kopumā Latvijā – šogad jaundzimušo skaits audzis par vairāk nekā 700 mazuļiem. Vislabākie dzimstības rādītāji ir Rīgā un Pierīgā, kas par vairāk nekā 300 mazuļiem vairāk nekā pērn.

Tendences rāda, ka pēdējo gadu laikā pieaug vecums, kurā mātes dzemdē pirmos bērnus.

Latvijā ir arī aptuveni 33 tūkstoši daudzbērnu ģimeņu – visvairāk ir tādu, kurās aug trīs atvases.

Plašāk par šo tematu – raidījuma 900 sekundes sagatavotajā sižetā!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas