Rīgas domei nav naudas, lai attīstītu skolēnu e-karti

1 komentārs
Rīgas domei nav naudas, lai attīstītu skolēnu e-karti
Foto: LETA

Skaidras naudas aizvietošana ar elektroniskajām kartēm Rīgas skolu ēdnīcās atduras pret finansējuma trūkumu. Skolu skaits, kur ar skolēna e-karti iespējams nopirkt pusdienas, gada laikā nav pieaudzis. Domes vadība cer, ka nākamais mācību būs veiksmīgāks.

Pamatskolā Rīdze jau gadu pilnvērtīgi darbojas elektroniskā sistēma, kas skolēniem e-karti ļauj izmantot skolas ēdnīcā. Skolas direktore uzskata, ka projekts sevi ir attaisnojis. No vairāk nekā diviem simtiem e-kartes īpašnieku ēdnīcā pastāvīgi to izmanto aptuveni 50 skolēnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vecāki skolēnam e-kartē ieskaita pusdienu naudu galvenokārt sava un bērna sirdsmiera dēļ. ”Mūžīgi pazūd šī nauda, kaut vai šie 10 vai 20 centi mazam cilvēkam ir liela nauda. Nu un es kā mamma uzskatu, ka būtiski, lai manam bērnam nauda nepazūd un būs šī nauda,” skaidro pamatskolas Rīdze direktore Antra Žukovska.

Pirms gada Rīgas domes vadība plānoja strauji ieviest daudzās skolās e-karšu sistēmu. Pagājis gads, bet Rīdze joprojām ir vienīgā skola, kur tas ir realizēts.

Pašvaldības informācijas tehnoloģiju centra speciālists norāda, ka ir divi apstākļi, kas bremzē e-karšu pilotprojekta attīstību. ”Tur ir juridiskā bāze, kas saistīta ar personas datu apstrādi, jāsakārto, tas ir viens no jautājumiem. Protams, arī finansējums, tas ir, šie te turniketi un e-karšu nolasītāji,” norāda Rīgas domes Izglītības un kultūras nozaru IKT vadītājs Valentīns Žemaitis.

Turniketi jeb elektroniskie vārti pašlaik ir tikai četrās Rīgas skolās, un, kā jau minēts, tikai Rīdzē darbojas vēl e-maksāšana ēdnīcā. Turniketu izmaksas ir mērāmas vairākos tūkstošos, bet ēdnīcās termināla ikmēneša īre ir aptuveni 65 eiro.

Rīgas vicemērs atzīst, ka projektam nav finansējuma. Līdzekļi skolēnu e-kartes projektam varētu parādīties nākamajā mācību gadā.

”Mums budžets šim gadam ir apstiprināts, šādā programmā mums naudas nav. Ja mums palielinās budžeta ieņēmumi, varam izskatīt budžeta grozījumus, atvērt šādu programmu. Domāju, mēģināsim to darīt, un ir plāns to uzsākt ar nākamo mācību gadu,” tā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Domē cer, ka nākamgad projektā skolēnu e-kartes varētu ieviest 20 līdz 30 skolu ēdnīcās. Šajā mācību gadā jauninājumu nebūs.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Heiteris
    0

    Heiteris

    Daudz gramatisku kļūdu :c

    07.02.2015 20:30

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas