Rīgas domei nāksies skaidrot Lucavsalas pārdošanas izdevīgumu

0 komentāri

Latvijas Zaļā partija (LZP) vairākkārt vērsusies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), ar lūgumu Rīgas domei sniegt argumentētu skaidrojumu par lēmumu atsavināt nekustamos īpašumus Lucavsalā.

LZP ,  7.jūlijā informējot par to VARAM vērsās pie Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā ar iesniegumu, lūdzot pārtraukt Lucavsalas izsolē nodošanas procesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

LZP Rīgas domei adresētajā vēstulē norādīts, ka nedrīkst īstenot šāda mēroga darījumus ar pašvaldības īpašumiem, pirms netiek informēta sabiedrība par šī nekustamā īpašuma faktisko vērtību, sociālekonomiskajiem ieguvumiem, vides aspektu izvērtējumu, tai skaitā gaisa kvalitātes izvērtējumu, jo ar augstceltņu izbūvi var mainīties vēja plūsmas, ietekmējot Rīgas un visvairāk Vecrīgas gaisa kvalitāti.

Atbildes vēstulē Rīgas dome, nepaskaidrojot iemeslus, norādīja, ka Lucavsalas lokālplānojuma izstrādi atstās jaunā īpašnieka kompetencē.

Pamatojoties uz vairākkārtīgiem iesniegumiem un sabiedrības pretestību attiecībā uz Lucavsalas atsavināšanu un nodošanu izsolē, VARAM Rīgas domei adresētajā vēstulē pieprasa sniegt argumentētu skaidrojumu par lēmumu atsavināt nekustamos īpašumus Lucavsalā, kā arī, nodrošināt normatīvo aktu prasības un ievērot arī Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam uzstādījumi.

Rīgas dome apstiprinājusi projektu, ar kuru 10 pašvaldībai piederoši zemesgabali Lucavsalā kopumā 102,9 hektāru platībā tiks nodoti atsavināšanai, pārdodot tos izsolē. Izsoles sākumcena būs 26,58 miljoni eiro.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs paudis viedokli, ka salas dienvidu daļā joprojām valda “džungļi” un lielākā daļa mazdārziņu ir pamesti. “Pilsētas attīstības plānā šeit ir paredzēta daudzstāvu apbūve – biroju kompleksi, dzīvojamās mājas, atpūtas un izklaides centri. Un ir pilnīgi dabiski, ka ar visa tā attīstību ir jānodarbojas privātiem investoriem,” norāda Ušakovs.

Šādi paziņojumi radīja sašutumu sabiedrībā un 8. jūlijā, Rātslaukumā pie Rīgas domes pulcējās vairāki desmiti cilvēku, kas protestēja pret Lucavsalas pārdošanu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas