Rīgas dome cer izvairīties no soda naudas maksāšanas par slikto gaisa kvalitāti

0 komentāri

Lai izvairītos no soda naudas maksāšanas, Rīgas dome otrdien, 27. augustā, plāno pieņemt gala lēmumu par gaisa kvalitātes uzlabošanas programmu.

Tiesa, šajā plānā nav sīkāk minēts par konkrētiem ieplānotiem pasākumiem, bet daudz tiek runāts par to, kas būtu jādara.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, plānā norādīts, ka lielākie piesārņotāji Rīgā ir transports un saimnieciskā darbība, apkure un arī ogļu rūpniecība. Lai mazinātu piesārņojumu šajās nozarēs, liela uzmanība būtu jāpievērš bezizmešu transportlīdzekļu – velosipēdu un elektromobiļu, kā arī ar ūdeņradi darbināmo spēkratu – ieviešanai, uzskata dome. Iecerēts arī turpināt darbu pie transporta plūsmu optimizēšanas, samazinot transporta ar iekšdedzes dzinējiem noslodzi pilsētas centrā un uz tiltu nobrauktuvēm.

Tāpat tiks turpināts darbs pie sabiedriskā transporta tīkla efektivitātes paaugstināšanas. Šo aktivitāšu mērķis ir mazināt privātā autotransporta lietošanu, tā vietā aicinot izmantot sabiedrisko transportu un vienlaikus attīstot stāvparku sistēmu.

Tiesa gan, tā dēvēto stāvparku sistēma pagaidām nav guvusi popularitāti – šis projekts pagaidām uzskatāms par izgāzušos.

Tāpat arī “Rīgas siltums” turpinās investēt tādās tehnoloģijās, kas ļaus samazināt ietekmi uz pilsētas gaisa kvalitāti. Paredzēts atvēlēt arī vairāk līdzekļu ielu mitrajai uzkopšanai, pārrunājot šī pakalpojuma kvalitātes uzlabošanu, ūdenim pievienojot arī putekļus sasaistošus līdzekļus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas