Rīgas centrā grib izveidot velojoslu tīklu

0 komentāri

Šoziem ar velosipēdu galvaspilsētā Rīgā pārvietojas tikpat daudz cilvēku, cik pirms desmit gadiem vasaras laikā. Tas aktualizē velojoslu jautājumu – Rīgas domes Satiksmes departamentā sola šo projektu turpināt un šobrīd tur tiek lauzti šķēpi, kur varētu atrasties jaunās velojoslas.

Savukārt, ja salīdzina ar pērnā gada attiecīgo mēnesi, šajā februārī velobraucēju skaits ir audzis par 10%. Turklāt gandrīz piektdaļa no tiem, kas ikdienā brauca ar riteni vasarā, to turpina darīt arī ziemā, secinājusi Latvijas Riteņbraucēju apvienība, kas jau vairākus gadus skaita riteņbraucējus darba dienu rītos.

Velo eksperts Romāns Meļņiks uzskata, ka, ņemot vērā krasās sabiedriskā transporta biļešu cenu izmaiņas, velobraucēju skaits jaunajā velo sezonā būtiski augs. Tādēļ ir svarīgi pilsētā veidot nevis atsevišķas paralēlas velojoslas, bet to tīklu.

Romāns Meļņiks, biedrības Latvijas Riteņbraucēju apvienība pārstāvis, velo eksperts:

Visi veloceliņi, kas līdz šim ir būvēti, būvēti no perifērijas uz centru, tāpēc tā vājā vieta šobrīd ir centrs. Pagājušajā gadā mēs redzējām vairākus skandālus, ka cilvēki brauc pa ietvēm, apdraud gājējus, tas nav normāli.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas