Rīgas centrā bruņumašīnas

0 komentāri

Aculieciniekiem Rīgā, centrālajā stacijā bija iespējams vērot visnotaļ neierastu skatu – ar dzelzceļa platformām tika pārvietota militārā tehnika, bruņumašīnas ieskaitot, kas radīja visnotaļ ievērojamo skatu.

Kā Skaties.lv paskaidroja Nacionālo bruņoto spēku preses pārstāvis, aculieciniekiem bija iespēja novērot līdz šim Ādažu militārajā bāzē izvietoto ASV 173.kājnieku brigādes gaisa desantnieku militāro tehniku. Daļa no militārās tehnikas vēl tiks transportēta caur RĪgas Centrālo staciju arī šīs dienas laikā. Kā zināms, Itālijā bāzētās 173.kājnieku brigādes gaisa desantnieki Latvijā ieradās šī gada aprīlī.

Pašlaik notiek Ādažos izvietoto ASV karaspēka vienību rotācija, tāpēc gaisa desantnieki dodas prom. Viņus aizstās ievērojami smagāk bruņotā ASV armijas 1.kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rota. Jaunā vienība, kas izvietota ASV Teksasas pavalstī, Latvijā jau ieradusies kopā ar pieciem tankiem “Abrams” un 12 bruņotām kaujas mašīnām “Bradley”, kas tiks izmantotas kopīgajās mācībās ar Latvijas karavīriem Ādažos.

Jau vakar vakarā pirmā kolonna ar smago tehniku – tankiem ”Abrams” – devās uz Ādažu bāzi. Savukārt otrā šīs tehnikas kolonna turp dosies šovakar. Bruņumašīnas un cita veida tehniku uz Ādažiem nogādās pa dzelzceļu līdz Garkalnei, no kurienes tā pēc dažām dienām patstāvīgi dosies uz Ādažu bāzi.

ASV karavīru ierašanās reģionā notiek papildus iepriekš plānotām daudzpusējām sauszemes militārajām mācībām, piemēram, “Combined Resolve II”, “Saber Strike”, “Rapid Trident” un “Saber Guardian”.

 

Šeit aplūkojama ASV armijas 1.kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas un tanku transportēšana Latvijā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas