Rīgas bāriņtiesā atklāti nopietni pārkāpumi; atsevišķi bērni apsekoti tikai reizi trijos gados, atklāj Rieksta-Riekstiņa

0 komentāri

Notiekošais bāriņtiesās Latvijā brīžiem raksturojams kā vienaldzība, totāla birokrātija un absolūta neiedziļināšanās bērna un vecāku dzīvē, tā atzīst vairāki eksperti, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) veica apjomīgu pārbaudi Rīgas bāriņtiesā, par kuru saņemtas daudzas sūdzības.

Rīgas bāriņtiesā nav iesaistes bērna dzīvē, tā šorīt  LNT rīta raidījumā 900 sekundes atzina VBTAI vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

VBTAI vadītāja arī norādīja, ka  bāriņtiesā atklāti nopietni pārkāpumi. Katrs bāriņtiesas uzmanības lokā nonākušais bērns jāapmeklē vismaz reizi gadā, bet Rīgā ir bērni, kuri apsekoti tikai reizi trijos gados. Turklāt, pieņemot bērniem būtiskus lēmumus, ne vienmēr tiekot uzklausīti paši bērni.

Kā skaidroja Rieksta-Riekstiņa, pastāv risks, ka aizgādnības gadījumā netiek atklāti gadījumi, kad pret bērnu notikuši pārkāpumi.

Rieksta-Riekstiņa informēja, ka no 100 pārbaudītajām lietām, tikai atsevišķās nebija dažādu pārkāpumu.

Pilnu interviju no šā rīta 900 Sekunžu raidījuma skaties šeit!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas