Rīgā sola vērienīgi uzlabot veloceliņus, riteņbraucēji pagaidām bailīgi

0 komentāri

Rīgas pašvaldība tuvāko gadu laikā sola krietni pilnveidot veloceliņu infrastruktūru, tikmēr daudzi rīdzinieki atzīst, ka pagaidām ar velosipēdu braukt ir riskanti un neomulīgi.

Trešdien Rīgas ielās pārbaudīt veloceliņus devās pašvaldības delegācija ar ārzemju viesi – Nīderlandes vēstnieku. Nīderlande riteņbraucējiem ir īsta paradīze – veloceliņi un infrastruktūra jau gadu desmitiem ir pielāgota tā, lai iedzīvotājiem būtu ērti un droši braukt ar velosipēdu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Latvijā velosipēdistu paradīzes valsts vēstnieks neesot jutis agresivitāti no pārējiem satiksmes dalībniekiem. Viņš Rīgu aicina ne tikai izbūvēt veloceliņus un velojoslas, bet arī izglītot sabiedrību jau no mazotnes, kā tas tiek darīts viņa valstī.

“Nīderlandē bērniem jau skolā ir jāmācās satiksmes noteikumi un jānoliek velosipēda braukšanas eksāmens. Varbūt jums arī derētu to ieviest! Tādējādi pieaugot, cilvēki kļūst krietni saprotošāki pret citiem satiksmes dalībniekiem,” pauda vēstnieks.

Dati liecina, ka Rīgā velobraucēju skaits pieaug katru gadu. Turklāt arvien vairāk kļūst tādu velosipēdistu, kas ar divriteni brauc visu gadu, pat skarbākajos ziemas mēnešos.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas