Rīgā notiek starptautiska geju un lesbiešu konference

0 komentāri

Triju dienu garumā Rīgā norisināsies starptautiska lesbiešu, geju un biseksuāļu konference ”ILGA-Europe”.

Šis ir seksuālo minoritāšu nozīmīgākais gada pasākums, kurā pulcēsies vairāk nekā trīs simti dalībnieku no vairākām valstīm. Konferences mērķis ir diskutēt par vairākiem sabiedrības izglītošanas, cilvēktiesību un tolerances jautājumiem sabiedrībā.

”Tas, ka konference notiek Latvijā, ir diezgan simboliski, jo Latvija simbolizē to, kas notiek Eiropā kopumā. Lesbiešu un geju kustība Eiropā ir sasniegusi ļoti daudz pēdējos 20–30 gados, taču pēdējos gados redzam attīstību, kas saistīta tieši ar bijušajām padomju valstīm, un diemžēl redzam arī reakciju Latvijā…,” sacīja ”ILGA-Europe” pārstāvis Juris Lavrikovs.

Konferences sākumu pavadīja arī neliels protestētāju pulciņš, novēroja LNT Ziņas. ”Pret viņiem [gejiem, lesbietēm – red.] neviens nevēršas, mēs tikai aizsargājam bērnus, lai viņi nenāk uz mūsu skolām un nestāsta, ka tētis un tētis tas ir normāli,” sacīja organizācijas “Dzimta” pārstāve Jeļena Korņetova.

Nākamgad Rīgā notiks vēl vērienīgāks seksuālajām minoritātēm veltīts pasākums, proti, ”Eiropraids 2015”. Gājienā pulcēsies dalībnieki no dažādām Eiropas un arī pasaules valstīm.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas