Rīgā mākslas studeni “apgleznojuši” drūmās padomju laiku mājas

0 komentāri

Rīgā sākta ēku fasāžu apgleznošana. Jau pērn vairāk nekā 20 Rīgas mācību iestāžu, piemēram, skolu fasādes, apgleznojuši Mākslas akadēmijas studenti. Iedzīvotājiem šis stils esot tik ļoti iepaticies, ka Būvvalde saņem arī daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju lūgumus, ļaut studentiem nokrāsot arī viņu mājas.

Patlaban kopumā 22 Rīgas mācību iestāžu fasādēm piešķirta jauna elpa, 14 no tām apgleznojuši Mākslas akadēmijas audzēkņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēdējo sešu gadu laikā Rīgā nosiltinātas 93 izglītības iestāžu ēkas. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa šo iestāžu būvētas pēc 20. gadsimta sešdesmito un septiņdesmito gadu tipveida projektiem, siltinot ēkas, radusies doma vienveidīgajai arhitektūrai piešķirt pievienoto vērtību – mākslinieciski augstvērtīgu dekoratīvo apdari. Piemēram, Herdera vidusskola, kas atrodas Grīziņkalnā, ir padomju modernisma ēka, bet šobrīd ar spilgtām krāsām tai piešķirts pavisam cits veidols.

Izkrāsot fasādes ar Mākslas akadēmijas studentu palīdzību Rīgā turpinās arī šogad. Būvvalde pagaidām šo ideju atbalsta, jo šī institūcija dod atļauju piešķirt konkrētai ēkai savu krāsu.

Skaties arī video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas