Rīgā ierodas ukraiņu pilotes Savčenko māsa, lai prezntētu cietumā slepus sarakstītu grāmatu

0 komentāri

Rīgā ieradusies Krievijā ieslodzītās ukraiņu lidotājas Nadijas Savčenko māsa Vera. Sestdien, 7. maijā, kara muzejā viņa prezentēja pērn izdoto grāmatu, ko Nadija Savčenko slepus uzrakstījusi ieslodzījuma vietā.

Veras ierašanās Latvijā varēja arī nenotikt, jo vēl pagājušo nedēļ viņa Krievijā tika aizturēta, un viņai tika liegta izbraukšana no valsts.

Taču sestdien Veru Savčenko Rīgā sagaidīja prāvs atbalstītāju pulks, tostarp arī Latvijas Saeimas priekšsēdētāja un Ukrainas vēstnieks Latvijā. Vizītes mērķis galvenais mērķis bija māsas cietumā uzrakstītās grāmatas popularizēšana. Autobiogrāfiskais darbs ar nosaukumu Stiprs vārds Nadija ir stāsts par Nadijas Savčenko piedzīvoto aresta un pēc tam arī apcietinājuma laikā.

Grāmata uzrakstīta laikā, kad viņa bija pieteikusi bada streiku un  saprata, ka ir tuvu nāvei un var nepaspēt izstāstīt patiesību.

Pieraksti veikti uz mazām lapiņām, kas nodoti tikšanās reizēs. Lai pierakstus neatrastu apsargi, tie slēptas zem apģērba un pat Nadijas ausīs, kad slimības laikā tās bija apsaitētas.

Foto

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas