Rīgā ierodas ukraiņu pilotes Savčenko māsa, lai prezntētu cietumā slepus sarakstītu grāmatu

0 komentāri

Rīgā ieradusies Krievijā ieslodzītās ukraiņu lidotājas Nadijas Savčenko māsa Vera. Sestdien, 7. maijā, kara muzejā viņa prezentēja pērn izdoto grāmatu, ko Nadija Savčenko slepus uzrakstījusi ieslodzījuma vietā.

Veras ierašanās Latvijā varēja arī nenotikt, jo vēl pagājušo nedēļ viņa Krievijā tika aizturēta, un viņai tika liegta izbraukšana no valsts.

Taču sestdien Veru Savčenko Rīgā sagaidīja prāvs atbalstītāju pulks, tostarp arī Latvijas Saeimas priekšsēdētāja un Ukrainas vēstnieks Latvijā. Vizītes mērķis galvenais mērķis bija māsas cietumā uzrakstītās grāmatas popularizēšana. Autobiogrāfiskais darbs ar nosaukumu Stiprs vārds Nadija ir stāsts par Nadijas Savčenko piedzīvoto aresta un pēc tam arī apcietinājuma laikā.

Grāmata uzrakstīta laikā, kad viņa bija pieteikusi bada streiku un  saprata, ka ir tuvu nāvei un var nepaspēt izstāstīt patiesību.

Pieraksti veikti uz mazām lapiņām, kas nodoti tikšanās reizēs. Lai pierakstus neatrastu apsargi, tie slēptas zem apģērba un pat Nadijas ausīs, kad slimības laikā tās bija apsaitētas.

Foto

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas