Rīgā atrodami gandrīz 50 ielu pulksteņi

0 komentāri

Galvaspilsētā Rīgā ir gandrīz 50 ielu pulksteņi. Turklāt aptuveni piektā daļa no Rīgas ielu laikrāžiem darbojas jau kopš padomju laikiem.

Padomju laikā ielu pulksteņi atceļoja pie mums no Azerbaidžānas pulksteņu rūpnīcas, taču deviņdesmitajos gados tā bankrotēja un mūsu elektrotehniķi iemācījās pulksteņus izgatavot paši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šogad Rīgas gaisma veic plānveidīgu ielu pulksteņu nomaiņu. Marta beigās ielu pulksteņi manuāli tiks regulēti pēdējo reizi – visi vecie, kuri rīdziniekiem kalpoja kopš padomju laikiem, šogad tiks nomainīti uz jauniem, kurus vadīs, izmantojot radio sakarus.

No 46 pulksteņiem desmit Rīgā kalpo jau vairāk nekā 30 gadu.

Šajā aukstajā laikā ielu pulksteņi mēdz arī apstāties. Par šādu gadījumu šonedēļ uz uzņēmuma Rīgas gaisma avārijas dienestu jau ir zvanījuši rīdzinieki. Visbiežāk iedzīvotāji uztraucas par Laimas pulksteni – ja ar to notiek kas nelāgs, uz avārijas dienestu zvana desmitiem cilvēku.

Skaties foto un video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas