Rīdzinieki visbiežāk pārvietojas tieši ar sabiedrisko transportu, liecina pētījums

0 komentāri
Rīdzinieki visbiežāk pārvietojas tieši ar sabiedrisko transportu, liecina pētījums
Foto: LETA

Jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti liecina, ka rīdzinieki sabiedrisko transportu izmanto daudz biežāk kā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji.

Vaicāti, kādus transporta veidus visbiežāk izmanto ikdienā, rīdzinieki (71%) daudz biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji norādījuši sabiedrisko transportu. Tikmēr citu pilsētu (61%) un lauku (61%) iedzīvotāji ikdienā lielākoties pārvietojas ar automašīnu. Jāpiebilst, ka lauku iedzīvotāji (21%) bieži izmanto arī velosipēdu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt, jautāti, kādas ir galvenās sabiedriskā transporta problēmas, rīdzinieki daudz biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji norādījuši uz biļešu dārdzību, nepārdomātiem maršrutiem un neregularitāti, piemēram, transports bieži kavē. Tikmēr citu pilsētu un lauku iedzīvotāji kā vienu no galvenajām sabiedriskā transporta problēmām atzīmējuši nepietiekamu reisu biežumu.

Izvērtējot, kādās ar transportu saistītās jomās pēdējo piecu gadu laikā ir gūti lielākie panākumi, rīdzinieki un citu pilsētu iedzīvotāji biežāk nekā lauku iedzīvotāji minējuši velo satiksmi (īpašu joslu ierīkošanu, drošības palielināšanu u.c.) un sasniegumus aviācijā (maršrutu no Rīgas skaitu palielināšanu). Vienlaikus rīdzinieki arī uzskata, ka panākumi gūti dzelzceļā (projekta Rail Baltica uzsākšana) un sabiedriskā transporta kustībā (pilsētu un starppilsētu sabiedriskā transporta attīstība, sakārtošana u.c.).

Jāpiebilst, ka rīdzinieki, citu pilsētu un lauku iedzīvotāji pauda gandrīz vienādu pārliecību, ka panākumi gūti arī autosatiksmē (ceļu un tiltu remonti, būvniecība). Tiesa, liela daļa lauku iedzīvotāji arī norādīja, ka panākumi nav gūti nevienā ar transportu saistītā jomā.

Vaicāti par lielākajām neveiksmēm transporta jomā pēdējo piecu gadu laikā, rīdzinieki biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji saskata neveiksmes sabiedriskā transporta (kvalitātes, cenas u.c.) jomā (24%). Liela daļa rīdzinieku norādījuši arī uz autosatiksmi (ceļu stāvokli, sastrēgumus, avārijas u.c.) un dzelzceļu (vilcienu iepirkumi u.tml.). Turklāt līdzīgās domās ir arī lauku un citu pilsētu iedzīvotāji. Jāpiebilst, ka lauku iedzīvotāji neveiksmes saskata arī aviācijā (atbalsts ”Air Baltic” u.c.). Tikmēr citu pilsētu iedzīvotāji biežāk nekā rīdzinieki un lauku iedzīvotāji pauž pārliecību, ka nevienā ar transportu saistītā jomā pēdējo piecu gadu laikā nav bijušas neveiksmes.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas