Reģionos piemin uz Sibīriju izsūtītos. No Kuldīgas apriņķa izvestas vismaz 700 ģimenes

0 komentāri

Uz Sibīriju izsūtītos piemin arī citviet Latvijā. Kuldīgas apriņķī 25.marta deportācijas skāra teju 700 ģimenes.

No Kuldīgas un tās apkārtnes, otrajā izsūtīšanas vilnī, jau pēc kara beigām, sarakstos tika iekļauti vismaz 2400 cilvēku. Tie bija enerģiskākie ļaudis, kuriem vēl bija atmiņas par pirmskara Latviju un vēlme to atgūt. Šis sapnis vardarbīgi tika nomainīts pret Omskas apgabalu Krievijā.

Ingrīda Pole, Kuldīgas novada muzeja speciāliste:

Tie visi bija cilvēki, kas tajā brīdī bija stabilā sava uzņēmuma noturēšanā, darbībā, un režīmam tur bija tās bailes, vai viņi pakļausies kolhozu dibināšanai un galu galā vajadzēja jau mantu, lietas, darbarīkus – nu tāpēc viņi bija jāaizved.

1949.gadā no 25. līdz 28.martam notika visplašākā izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem. Izsūtīja vairāk nekā 90 tūkstošus Baltijas valstu iedzīvotāju un gandrīz puse no viņiem bija no Latvijas.

Foto

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas