Reģionālie centri sūdzas par finansējuma samazināšanu veselībai

1 komentārs
Reģionālie centri sūdzas par finansējuma samazināšanu veselībai
Foto: F64

Biedrība “Reģionālo Attīstības centru apvienība” ir noraizējusies par Veselības ministrijas plāniem samazināt ambulatoro pakalpojumu apmaksu reģionālajām slimnīcām, tāpēc Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un Ministru prezidentam Mārim Kučinskim ir nosūtīta 21 pašvaldības vadītāja parakstīta vēstule, lūdzot panākt finansējuma nodrošināšanu veselības aprūpei vismaz 2015. gada līmenī.

Uzskatām, ka minētais solis ir pretrunā ar Nacionālajā attīstības plānā un Sabiedrības veselības pamatnostādnēs 2014.-–2020. gadam paustajiem mērķiem par veselības pakalpojumu pieejamību vistuvāk dzīvesvietai visiem Latvijas iedzīvotājiem, it īpaši sociāli neaizsargātajām iedzīvotāju kategorijām,” rakstīts valsts pirmajām amatpersonām adresētajā vēstulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pašvaldību vadītāji norāda, ka, samazinot apmaksāto ambulatoro pakalpojumu apjomu, reģionos izveidosies situācija, ka, lai saņemtu pienākošos pakalpojumus, cilvēki tā vietā, lai saņemtu nepieciešamos pakalpojumus uz vietas, būs spiesti doties uz Rīgu, kā rezultātā darba spējīgie cilvēki būs spiesti būtiski kavēt savu darbu, savukārt sociāli neaizsargātie slāņi vispār būs spiesti atteikties no “teorētiski“ pieejamajiem ambulatorajiem pakalpojumiem Rīgā, jo nebūs spējīgi veikt samaksu par ceļa izdevumiem uz un no Rīgas.

“Ieviešot paredzēto finansēšanas modeli, varam paredzēt, ka cilvēku mirstība reģionos, kura saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem jau šobrīd ir būtiski augstāka, nekā tas ir Rīgā un Pierīgā, varētu palielināties vēl vairāk. Vienlaicīgi izveidosies situācija, ka iepriekšējos gados veiktās investīcijas veselības aprūpē reģionos netiks pilnvērtīgi izmantotas, līdz ar to padarot neefektīvas līdzšinējās investīcijas reģionos,” uzskata pašvaldību vadītāji.

Ieviešot attiecīgo finansēšanas modeli un samazinot finansējumu reģionos, tikšot panākts, ka reģionālajām slimnīcām būs vēl grūtāk piesaistīt kvalificētu medicīnisko personālu, līdz ar to vēl vairāk tiks samazināta slimnīcu kapacitāte sniegt pilnvērtīgus veselības aprūpes pakalpojumus.

Pašvaldību vadītāji uzskata, ka laukos speciālistu trūkuma, zemās maksātspējas un garo rindu dēļ medicīnas pieejamība jau tagad ir daudz problemātiskāka, nekā Rīgā. Uzskatām, ka Veselības ministrijas īstenotā politika atstās lielu negatīvu iespaidu uz reģionu attīstību kopumā, un negatīvi ietekmēs Latvijas reģionu kopējo attīstību, padarot plaisu starp Rīgu un pārējo Latviju vēl lielāku.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    Rīgas murmuļi pāķus pataisīs par īstiem pāķiem.

    24.04.2016 04:35

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas