Redzot prettiesisku darbību – cel trauksmi!

1 komentārs

Ar šādu aicinājumu pie iedzīvotājiem vēršas sabiedrība par atklātību Delna, uzsākot īpašu kampaņu. Tās ietvaros Rīgā Centrālajā stacijā ir izveidota instalācija, ap to darbojas divi melni tēli. Tie simbolizē noziedzniekus, kuri veic pretlikumīgas darbības.

Aicinot iejusties trauksmes cēlāju ādā, iedzīvotāji var ziņot, simboliski nospiežot sarkanu pogu, kas iedarbina bākuguni. Sabiedrības par atklātību Delna pārstāvji kampaņas atklāšanas uzrunā skaidro, ka liela daļa iedzīvotāju, redzot pretlikumību, izvēlas noklusēt, jo baidās no noziedznieku atriebības.

Delnas Juridiskā centra pārstāve Gita Lazdāne

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Lai tas neatkārtotos un tā situācija nebūtu mūsu ikdiena, mēs iestājamies par to, ka nepieciešams atsevišķs likums, kas aizsargātu trauksmes cēlājus, un šobrīd jūtam labu progresu šajā jautājumā. Janvārī ir parakstīts memorands starp Delnu, KNAB, Prokuratūru un Valsts kanceleju, kas pasaka, ka līdz 15. gada beigām izstrādās šo likumprojektu un iesniegs Saeimā.

Latvija būs sestā Eiropas valsts, kurā trauksmes cēlājus aizsargās atsevišķs likums. Latvijā jau darbojas līdzīgs regulējums, kas aizsargā amatpersonas, kuras, pamanot noziegumu darbavietā, ziņo likumsargiem.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Armands
    +1

    Armands

    Varētu jau celt trauksmi ,bet bet nav jēgas ,jo neredz tai jēgu kur tā nauda aiziet ja paši nelaistu miljonus pa labi pa kreisi tad jau būtu labi

    06.06.2015 16:38

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas