Redzi piesārņojumu ūdenstilpnē vai citur? Ziņo par to Vides SOS aplikācijā!

0 komentāri

Apritējuši tieši četri mēneši, kopš darbojas mobilā aplikācija Vides SOS, ar kuras palīdzību iedzīvotāji visā Latvijā var ziņot, piemēram, par pamanītu ūdens vai augsnes piesārņojumu. Par ko ziņo visbiežāk un kā problēmas tiek risinātas?

Visvairāk SOS ziņojumu ar aplikācijas palīdzību saņemti par Rīgu un Pierīgu. Te krāsainie punkti kartē ved, piemēram, uz Juglu, Bolderāju, bijušo Radio rūpnīcas teritoriju un Ziepniekkalnu.

Foto

Par šo un arī šeit tuvumā esošajām vietām Ziepniekkalnā 10. februārī saņemti pat vairāki ziņojumi. Šobrīd jau lieta nodota inspektoriem, taču šeit vēl zem sniega ir pamanāmi gan sadzīves atkritumi, gan arī mēbeles, būvgruži un arī automašīnu riepas.

Rīgas domes Administratīvā inspekcija saka, – konkrēti šī vieta jau iepriekš nonākusi ierēdņu redzeslokā, un pērnā gada oktobrī zemes īpašniekam jau nosūtīts apskates protokols.

No Vides SOS ziņojumiem par Rīgas teritoriju apmēram 80% pēc tam nonāk Administratīvajā inspekcijā. Visaktīvāk cilvēki ziņojuši līdz janvārim, kamēr pārkāpumus vēl nebija pārklājis sniegs. Valsts vides dienests sliecas domāt, ka aplikācija veicinājusi iedzīvotājus iesaistīties vides sardzē, jo arī kopējais dienestā saņemto sūdzību skaits pieaug.

Tas, ka, iesniedzot ziņojumu, tiek norādītas arī GPS koordinātas, kur meklējams iedzīvotāja atrastais vides piesārņojums, inspektoriem ļoti atvieglojot darbu. Lai arī tiek izvērtēts, vai ziņojumam vispār ir pamats, atbildīgajiem dienestiem, piemēram, nācies uz mežu braukt arī viena izmesta dīvāna dēļ.

Vidēji ik nedēļu tiek saņemti līdz 20 jauni ziņojumi par vides piesārņojumu. Vides dienestā norāda, ka sods par vides piegružošanu fiziskām personām esot no 70–700 eiro, bet juridiskām no 350 2900 eiro ar vai bez transporta konfiskācijas.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas