Realizēs projektu ilgstošo bezdarbnieku iesaistīšanai darba tirgū

0 komentāri
Realizēs projektu ilgstošo bezdarbnieku iesaistīšanai darba tirgū
FOTO: LETA

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja šodien, 19.augustā atbalstīja pašvaldības dalību Eiropas Savienības līdzfinansētā projektā ”Personības spēka atgūšanas programma”. Projekta ietvaros plānots ieviest un attīstīt  jaunus sociālos pakalpojumus ilgstošo bezdarbnieku reintegrācijai darba tirgū.

Rīgas domes Labklājības departaments norāda, ka neskatoties uz to, ka reģistrētā bezdarba līmenis samazinās, turpina saglabāties augsts ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars. Ilgstošie bezdarbnieki ir viena no sociālās atstumtības riska grupām, kas pakļautas nabadzības riskam, lielākā daļa no reģistrētajiem bezdarbniekiem ir arī pašvaldības sociālās palīdzības saņēmēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Realizējot projektu, tiks sekmēta uz pierādījumiem balstīta sociālo pakalpojumu nodrošināšana un priekšlikumu izstrāde reformu ieviešanai sociālās aizsardzības sistēmā.

Projekta partneri ir Rīgas Sociālais dienests (RSD) un biedrība Invalīdu un viņu draugu apvienība ”Apeirons”. Projekts tiks īstenots ciešā sadarbībā ar Latvijas Universitātes pētniekiem, Rīgas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām un citām nevalstiskajām organizācijām, kuras nodrošinās darba prakses vietas projekta mērķa grupai.

Bezdarbnieki projekta gaitā saņems sociālā darba konsultācijas, psiholoģiskā atbalsta un karjeras konsultācijas, darba terapiju, izmantojot brīvprātīgā darba pieeju nevalstiskajās organizācijās un pašvaldības institūcijās, veselības aprūpes speciālista konsultācijas, kā arī būs iespējas nepieciešamības gadījumā apgūt latviešu valodu un IT lietošanas prasmes.

Projekta kopējās izmaksas paredzētas 750 000 eiro, no kuriem 20% jeb 150 000 eiro segs Rīgas pašvaldība. Projekta īstenošanas laiks plānots 26 mēneši – no 2015.gada 1.janvāra līdz 2017. gada 1.martam.

 

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas