Re, kā! Ārzemniekiem par izsniegto uzturēšanās atļauju pagarināšanu nebūs jāmaksā

0 komentāri

5000 eiro par līdz šim izsniegto uzturēšanās atļauju pagarināšanu, visticamāk, tomēr nebūs jāmaksā. Prezidenta izbrāķētajos Imigrācijas likuma grozījumos par šādu normu iestājas vairs tikai Nacionālā apvienība. Pārējie koalīcijas partneri domas mainījuši un tagad uzskata, ka tik būtiskas spēles noteikumu izmaiņas var veikt vien attiecībā uz nākotnē izsniedzamajām atļaujām. Ekonomikas ministrija vienlaikus norāda, ka ārvalstnieku interese par iespēju investēt apmaiņā pret uzturēšanās atļauju šobrīd ir niecīga.

Tieši punkts par 5000 eiro samaksas noteikšanu ārvalstniekiem izsniegto uzturēšanās atļauju pagarināšanai bija galvenais iemesls, kādēļ Imigrācijas likuma grozījumus prezidents atgrieza otrreizējai caurlūkošanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pagājušonedēļ atbildīgajā Saeimas Aizsardzības komisijā izskanēja priekšlikums šo normu modificēt, nosakot, ka tā attiektos tikai uz no jauna izsniedzamajām atļaujām. Šādu versiju šobrīd atbalsta koalīcijas vairākums ZZS un Vienotība. Tikmēr Nacionālā apvienība savu nostāju nav mainījusi un uzskata, ka par atļauju pagarināšanu jāmaksā visiem.

Ekonomikas ministrs tikmēr norāda uz miljoniem, kas valstij iet secen, kopš pirms nepilniem 2 gadiem tika palielināts investīciju slieksnis Termiņuzturēšanās atļauju iegūšanai.

Diskusijas par Imigrācijas likuma grozījumiem Saeimā turpināsies otrdien, savukārt balsot par likumu plānots 9. jūnijā.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas