Ratiņkrēsls nav šķērslis, lai Latvijas lepnums Mārtiņš uzdejotu ar Sipenieci

5 komentāri

Mārtiņš Oliņš ir Latvijas lepnums nominācijas Caur ērkšķiem uz zvaigznēm laureāts. Viņš kopš 16 gadu vecuma pārvietojas ratiņkrēslā, taču tas netraucē viņu iedvesmot citus.

Mārtiņš pārvietojas riteņkrēslā. Spēju staigāt ar kājām, viņš zaudēja 16 gadu vecumā, kad traucoties ar motociklu pa Jūrmalas smiltīm, viņš nokrita. Un guva nedziedējamu traumu. ”Man bija sapnis, no kura bieži vien nakts laikā cēlos. Redzēju močus, jūrmalu. Kad biju nokritis un atvēru aci – sapratu! Lūk, ir sapņa atrisinājums,” sēžot ratiņkrēslā, smaidot pastāsta Mārtiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš atzīst, ka liels pārdzīvojums viņam esot bijusi patstāvīga dzīvokļa īre. ”Pašam liels pārdzīvojums bija īrēt dzīvokli vienam pašam. Iet prom no vecākiem, palikt vienam pašam. Man likās, ka to var un izrādījās – tiešam var! Ar visu var tik galā,” stāsta Mārtiņš.

Dzīve ir metusi izaicinājumu Mārtiņam, bet varbūt Mārtiņš ir metis izaicinājumu dzīvei? Viņš pārlūza pirms 14 gadiem, bet nesalūza.

Mācoties skolā, ieguva grāmatveža izglītību, nodibināja mazu privāto uzņēmumu un savas iegūtās zināšanas izmantoja strādājot lielos uzņēmos. Tagad darba dienas paiet strādājot bankā. Iegūstot autovadītāja apliecību, Mārtiņš arī varēja braukt, kur acis rāda. Pat uz ārmvrestilnga čempionātu! Lai gūtu asas izjūtas viņš ir lecis ar gumiju, lidojis Aerodium gaisa tunelī, braucis ar kvadriciklu, ūdens moci un kādā ziemā uzsēdies arī uz sniega motocikla.

Kādā dienā Mārtiņš arī nolēma, ka ir jāatsāk dejot. Tas nekas, ka deju studija atrodas sestajā stāvā  – ja gribi, tu vari visu.

Deju vadītāja horeogrāfe Līga Liberte-Lasmane:
Tad, kad citi man sūdzas, ka nevar kaut ko izdarīt, es saku – paskatieties uz Mārtiņu un padomājiet vēlreiz. Viņš arī man pašai ir liela iedvesma, tāpēc ka viņš ir tik pozitīvs, atvērts. Viņš dzīvos katru dienu un zina, ko nozīmē īsta dzīves garša.

Mārtiņa apņēmība viņam arī ļāvusi nonākt uz lielās skatuves. ”Kad sākas izrāde, tad pilnīgi tu jūti tās pirmās mūzikas skaņas, pirmie soļi – pilnīgi viss iekšā vārījās. Tad, kad tu iedejojies, tad ir pilnīgs lidojums. Bauda!” ar iespaidiem dalās Mārtiņš.

Tas, kā Baiba Sipeniece uzdejoja ar Mārtiņu – skaties video

5 komentāri

TOP komentāri

 • Sindija Carika
  0

  Sindija Carika

  sindiIa carika

  13.04.2015 19:45

 • nu gan..
  0

  nu gan..

  šausmas,ka netikāt nominēta-tad ,Jūsuprāt, viss gan būtu IDEĀLI !! :D

  06.01.2015 04:47

 • Frenk!
  0

  Frenk!

  Te kāds slikti sagaidījis Jauno gadu- muguras smadzene pilna naida, netiek tēma līdz galvas smadzenei?- skaties ,ka neuzšaujas-tik ,kā dzīvosi tālāk,ja šīs zākas metīsies pret pašu!? Tagad atbilde no visuma nāk ātri,ja kādu par ''0'' saukā-tad pats par tādu paliek!!!

  06.01.2015 04:41

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas