Rāmavas iedzīvotāji sūdzas par toksiski zaļas vielas noplūdi

0 komentāri

Bioloģiska katastrofa Rīgas pievārtē Rāmavā. Par toksiski zaļa ūdens ieplūšanu vienā no notekgrāvjiem Degpunktā redakcijai ziņojuši vairāki skatītāji. Šodien Degpunktā komanda devās uz notikuma vietu skaidrot, kas tad īsti notiek Rāmavas iedzīvotāju acu priekšā, un kāpēc neviens nerīkojas?

Rāmavas iedzīvotāji pirms pāris dienām vienā no notekgrāvjiem pie iebrauktuves ciematā pamanījuši mūsu platuma grādiem nedabīgas krāsas ūdeni. Turklāt secinājuši, ka zaļā viela iztek no neredzamas caurules, kas atrodas zem ceļa seguma, jo otrā grāvja pusē ūdens ir pilnīgi tīrs.

Vecāka gada gājuma cilvēki stāsta, ka patiesībā zaļais tarhūns tek jau daudz ilgāk nekā pāris dienas.

Pēc izmisīgiem zvaniem ugunsdzēsējiem un glābšanas dienestam, noskaidrots, ka atbildīgie meklējami Ķekavas domē.

Ķekavas domē gan nav noticējuši šim uzņēmēju stāstam un pārliecinājušies par to arī pie speciālistiem, kuri stāv videi vistuvāk.

Drošības datu lapās, ko saņēmusi Ķekavas dome no firmas Baltic Logistic Solutions norādīts, ka notekgrāvī iepludinātā viela ir fluoresceīna nātrija sāls, kas esot nekaitīga videi un cilvēkam.

Šī krāsviela parasti tiek izmantota, lai operatīvi varētu atklāt ūdens noplūdes siltumtīklos, taču pēdējos gados vidē tā šādos daudzumos netiek nopludināta.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas