Rakstnieku poliklīnikai draud izlikšana uz ielas

1 komentārs

Tā vietā, lai pagarinātu nomas līgumu, Valsts nekustamie īpašumi, kam pieder ārstniecības iestādes ēka, grib rīkot izsoli. Poliklīnikā gan sūrojas, ka tas neesot godīgi, jo tā ēku par pamatīgu naudu izremontējusi.

Padomju laikos ēkā pie Rīgas pilsētas kanāla atradās Baltijas kara apgabala hospitālis. Pēc PSRS sabrukuma ēku deviņdesmitajos gados pārņēma Latvijas Rakstnieku savienības poliklīnika. Kaut juridiskais noformējums divdesmit gados mainījies, poliklīnika ar gandrīz desmit tūkstošiem pacientu te joprojām darbojas. Tomēr, ļoti iespējams, ka pēdējās dienas. Telpu nomas līgums 31. maijā beidzas, bet Valsts nekustamie īpašumi, kam pieder ēka, paziņojuši, ka jaunu tik vienkārši neslēgšot. Būšot jāsludina izsole.

Valsts nekustamie īpašumi gan noliedz, ka gribētu no Rakstnieku poliklīnikas tikt vaļā. Runa esot nevis par privātās poliklīnikas izlikšanu no telpām, bet gan par adekvātas īres cenas noteikšanu. Šobrīd tā ir zemāka nekā šādām telpām Rīgas centrā noteiktu tirgus – nepilni trīs eiro par kvadrātmetru. Turklāt, rīkojot izsoli, paredzēts, ka ēku nevarēs pārvērst par, piemēram, viesnīcu, tādēļ poliklīnikai ir labas izredzes izsolē uzvarēt.

Šo strīdu vēl asāku padara arī fakts, ka poliklīnika šo ēku kapitāli izremontējusi, un tas saskaņā ar likumu dod iespēju nomas līgumu pagarināt bez izsoles. Tomēr Valsts nekustamie īpašumi tam netic. Remontu deviņdesmitajos gados veicis Rakstnieku savienības fonds, kam juridiski ar poliklīniku vairs nav nekāda sakara. Tādēļ citas izvēles, kā vien izsole, neesot.

 

Foto

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • SO.
    0

    SO.

    Cik var saprast no komentāriem, VNI allaž atrod likumigus pamatus, lai dabūtu ipašumā labi uzturētas, izdevigas ēkas, tai pašā laikā ļaujot sabrukt citiem īpašumiem.

    01.06.2016 06:27

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas