Radošie cilvēki vēlas pārņemt Rīgas graustus

0 komentāri

Pamesto ēku skaits Rīgā vēl joprojām ir viens no lielākajiem Eiropā. Vairāk nekā gadu brīvprātīga kustība ir uzsākusi cīņu, lai tukšos namus atdzīvinātu ar kultūras, sociālā un brīvā laika iniciatīvām.

Zunda dārzs Ķīpsalā pašlaik ir viens no trim kustības Free Riga projektiem. Kustības, kas oficiāli darbojas vairāk nekā gadu, nolūks ir savest kopā pamestu ēku īpašniekus ar cilvēkiem, kuri gatavi īstenot dažādas iniciatīvas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pašlaik ar angāra īpašnieku līgums noslēgts uz visu šo gadu. Ja tuvākajā laikā ēku neviens nenopirks, Free Riga cer, ka līgumu izdosies pagarināt arī uz nākamo gadu. Taču kopumā situācija nav iepriecinoša – Rīgā pašlaik par vidi degradējošiem atzīti 324 objekti.

Vairāk nekā 90% pamestu ēku pieder privātīpašniekiem. Īpašuma departaments, kuram izveidojusies cieša sadarbības ar Free Riga norāda, ka sadarboties ar kustību ir arī privātīpašnieku interesēs.

Veidojot sadarbību ar privātīpašniekiem, netiek maksāta īre, savukārt tiek nomaksāti komunālie pakalpojumi, nekustamā īpašuma nodoklis un ēka tiek uzturēta kārtībā. Ar pašvaldībai piederošām ēkām līdz šim nav izdevies īstenot nevienu projektu.

Free Rigas galvenais mērķis pašlaik ir veicināt interesi ne tikai no privātīpašniekiem, bet arī radošiem cilvēkiem, lai kustību attīstītu un samazinātu tukšo ēku skaitu, tās atdzīvinot ar birojnīcām, kultūras, sociālā un brīvā laika nodarbībām un pasākumiem.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas