PVD pieķer savu darbinieku, kurš negodprātīgi veicis inspektora pienākumus

0 komentāri
PVD pieķer savu darbinieku, kurš negodprātīgi veicis inspektora pienākumus
Foto: LETA

PVD ir konstatējis gadījumu, kad kādam sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumam, kas sezonāli darbojās Jūrmalā, ir pārdots dokuments, kas apliecina, ka uzņēmuma darbinieki ir noklausījušies mācību kursu Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā. Šis mācību kurss ir obligāts visiem pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu vadošajiem darbiniekiem un apliecības neesamība pārbaudes laikā tiek traktēta kā pārkāpums. Kā starpnieks apliecības nodošanai un naudas iekasēšanai ir izmantots PVD darbinieks.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka, veicot pārbaudi uzņēmumā un atklājot, ka tā darbinieki nav noklausījušies obligāto mācību kursu, PVD inspektors ir piedāvājis palīdzēt to atrisināt iepazīstinot ar kursu organizatoru, kurš par samaksu izsniegs nepieciešamo apliecību, bez pašu apmācību apmeklēšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“PVD inspektors ir rupji pārkāpis ētikas normas un ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli, nododot tālāk inspekcijas laikā iegūto informāciju un iesaistoties nelikumīgās darbībās”, saka PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, “PVD ar vislielāko nopietnību attiecas pret šo gadījumu, tādēļ inspektors darbu dienestā ir pametis, savukārt dienests turpina izmeklēšanu, kā arī par notikušo ir informējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju.”

Lai uzlabotu dienesta darbu un novērstu gadījumus, kad negodprātīgi PVD darbinieki ļaunprātīgi izmanto savas pilnvaras, Pārtikas un veterinārais dienests aicina uzņēmējus, kuri saskārušies ar šādām situācijām, nekavējoties par to informēt dienesta vadību, izmantojot gan PVD uzticības tālruni – automātisko atbildētāju – 67027402, gan sūdzību iesniegšanas formu PVD mājaslapā www.pvd.gov.lv .

Gadījumi, kad PVD konstatē pārkāpumus savu darbinieku darbībā, vienmēr tiek izmeklēti un vainīgie saukti pie atbildības. Šogad PVD ir izskatījis trīs gadījumus, izvērtējot darbinieku disciplināro atbildību. Divos no tiem piemērots disciplinārsods.

“PVD ļoti nopietni attiecas pret katru uzņēmēju sūdzību, visos gadījumos PVD veic izmeklēšanu un gadījumā, ja informācija ir bijusi pamatota, vainīgie tiek saukti pie atbildības,” saka Balodis.

Lai līdz minimumam samazinātu gan dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas, gan korupcijas risku, PVD plāno ieviest aktīvāku inspektoru rotāciju, nodrošinot, ka pārbaudēs uz uzņēmumu dodas katru reizi cits inspektors, kā arī PVD izskatīs iespēju inspekcijā sūtīt vienlaicīgi divus inspektorus, kas līdz šim ierobežoto cilvēkresursu dēļ, ne vienmēr ir bijis iespējams. Tāpat PVD, lai novērstu potenciālos riskus un uzlabotu klientu apkalpošanas kvalitāti, konsultācijas, kas tiek sniegtas telefoniski, plāno ierakstīt, pirms tam par to informējot arī uzņēmēju.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas