Pustūkstotī mājsaimniecību Latvijā mērīs indīgā un bīstamā radona līmeni. Vai pamats satraukumam?

0 komentāri

Lai arī Latvija, tāpat kā liela daļa Austrumeiropas, netiek uzskatīta par teritoriju, kurā varētu būt paaugstināts radona gāzes līmenis, visās Eiropas Savienības valstīs ir jāveic tās mērījumi, jo gāze, kas rodas dziļi zem zemes, ilgtermiņā var ietekmēt veselību un veicināt dažāda veida saslimšanu. 

Pagājušajā nedēļā Valsts vides dienests aicināja brīvprātīgi pieteikties tās mājsaimniecības, kas gatavas uz 10 mēnešiem atdot mazu pleķīti plaukta radona detektoram.

Lai izveidotu radona koncentrācijas karti, kopumā Latvijā mērījumi tiks veikti 500 mājsaimniecībās un 160 ūdens ņemšanas vietās.

FOTO: Latvijā tiks sākti radona gāzes mērījumi

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas