Pusei iedzīvotāju šķiet, ka valsts ar budžeta līdzekļiem rīkojas negodīgi

0 komentāri

Vairāk nekā pusei iedzīvotāju šķiet, ka valsts ar budžeta līdzekļiem rīkojas negodīgi. Tomēr vairāku gadu laikā šādi domājošu iedzīvotāju īpatsvars samazinājies.

Šoruden veiktajā sabiedriskās domas aptaujā 57,8% izvaicāto Latvijas iedzīvotāju pauda viedokli, ka valsts ar budžeta līdzekļiem rīkojas negodīgi vai drīzāk negodīgi. Tomēr ar katru aptauju šis uzskats Latvijas sabiedrībā tiek pārstāvēts aizvien retāk – 2010.gadā valsts budžeta izlietojumu kā negodīgu vērtēja 81,2% aptaujāto, 2011.gadā – 65,4% izvaicāto, 2012.gadā – 64,6%, 2013.gadā – 63,2%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunākajā aptaujā pozitīvi valsts budžeta sadali un izlietojumu vērtēja 31,2% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, un tas ir vairāk nekā 2010.-2013.gadā veiktajās sabiedriskās domas aptaujās.

Analizējot respondentu sociāli demogrāfiskās grupas, atklāts, ka valsts budžeta izlietojumu salīdzinoši biežāk pozitīvi vērtēja aptaujātie latvieši, respondenti ar augstāko izglītību, finansiāli nodrošinātākie iedzīvotāji, valsts sektorā strādājošie un Rīgas iedzīvotāji.

Jautājums par to, kā, pēc iedzīvotāju domām, valsts rīkojas ar valsts budžeta līdzekļiem, bija ietverts sabiedriskās domas aptaujā par iedzīvotāju informētību Eiropas Savienības fondu jautājumos. Šo aptauju pēc Finanšu ministrijas pasūtījuma veica tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijas fakti, izmantojot tiešās intervēšanas metodi respondentu dzīves vietās. Aptaujā pēc stratificētās nejaušības principa tika iekļauti 1000 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Jaunākā aptauja veikta šogad novembrī.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas