Pusei iedzīvotāju šķiet, ka valsts ar budžeta līdzekļiem rīkojas negodīgi

0 komentāri
Pusei iedzīvotāju šķiet, ka valsts ar budžeta līdzekļiem rīkojas negodīgi
Foto: LETA

Vairāk nekā pusei iedzīvotāju šķiet, ka valsts ar budžeta līdzekļiem rīkojas negodīgi. Tomēr vairāku gadu laikā šādi domājošu iedzīvotāju īpatsvars samazinājies.

Šoruden veiktajā sabiedriskās domas aptaujā 57,8% izvaicāto Latvijas iedzīvotāju pauda viedokli, ka valsts ar budžeta līdzekļiem rīkojas negodīgi vai drīzāk negodīgi. Tomēr ar katru aptauju šis uzskats Latvijas sabiedrībā tiek pārstāvēts aizvien retāk – 2010.gadā valsts budžeta izlietojumu kā negodīgu vērtēja 81,2% aptaujāto, 2011.gadā – 65,4% izvaicāto, 2012.gadā – 64,6%, 2013.gadā – 63,2%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunākajā aptaujā pozitīvi valsts budžeta sadali un izlietojumu vērtēja 31,2% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, un tas ir vairāk nekā 2010.-2013.gadā veiktajās sabiedriskās domas aptaujās.

Analizējot respondentu sociāli demogrāfiskās grupas, atklāts, ka valsts budžeta izlietojumu salīdzinoši biežāk pozitīvi vērtēja aptaujātie latvieši, respondenti ar augstāko izglītību, finansiāli nodrošinātākie iedzīvotāji, valsts sektorā strādājošie un Rīgas iedzīvotāji.

Jautājums par to, kā, pēc iedzīvotāju domām, valsts rīkojas ar valsts budžeta līdzekļiem, bija ietverts sabiedriskās domas aptaujā par iedzīvotāju informētību Eiropas Savienības fondu jautājumos. Šo aptauju pēc Finanšu ministrijas pasūtījuma veica tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijas fakti, izmantojot tiešās intervēšanas metodi respondentu dzīves vietās. Aptaujā pēc stratificētās nejaušības principa tika iekļauti 1000 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Jaunākā aptauja veikta šogad novembrī.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā