“Pusceļa māja” – tā domā saukt iestādi, kurā integrēs bēgļus

0 komentāri

Lai patvēruma meklētājs pēc bēgļa statusa saņemšanas nekļūtu par slogu sociālajai sistēmai, viņš deviņus mēnešus varētu gatavoties ikdienas dzīvei Latvijā īpašā iestādē – Pusceļa mājā. Ar šādu ideju pirmdien klajā nāca pašvaldības, lemjot par to, kur bēgļi varētu dzīvot.

Līdz nākamā gada 1. janvārim, kad Latvijā ieradīsies pirmie patvēruma meklētāji, atlikuši trīs mēneši. Taču pašvaldībām, kurām pēc statusa piešķiršanas bēgļi būs jāizmitina, vēl aizvien ir daudz neskaidrību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tādēļ tās mēģina ņemt grožus savās rokās un šodien kopīgā sēdē ar ierēdņiem un nevalstiskajām organizācijām sprieda, kur bēgļi varētu dzīvot. Scenāriji ir vairāki. Daļa patvēruma meklētāju pēc statusa saņemšanas varētu gribēt uzreiz pamest Latviju, daļa pēc trīs mēnešiem Muceniekos spētu sevi nodrošināt paši, bet liela daļa – riskētu kļūt par slogu vietvaras sociālajai sistēmai.

Skaties foto:


Piemēram, Somijā, kur Pašvaldību savienība smēlusies pieredzi bēgļu izmitināšanā, valsts atbalsta bēgli trīs gadus. Turpretī Latvija bēgli atbalsta gadu ar 256 eiro pabalstu. Pusceļa mājā, līdzīgi kā bārenis pēc bērnu nama, bēglis tiktu intensīvi gatavots reālajai dzīvei, kurā viņam līdzvērtīgi ar pārējiem valsts iedzīvotājiem jāspēj sevi uzturēt pašam.

Par uzturēšanos Pusceļa mājā bēglim, visdrīzāk, nāktos maksāt. Kur šāda māja varētu atrasties un kas nodrošinātu pakalpojumu un galu galā – vai ideja vispār ir īstenojama, būs jālemj par bēgļu uzņemšanu atbildīgajai Iekšlietu ministrijas darba grupai. Tikmēr par neskaidrībām bēgļu uzņemšanā runā vairs ne tikai pašvaldības, bet arī nevalstiskās organizācijas.

Kamēr valsts vēl domā, iniciatīvu sāk izrādīt ne tikai pašvaldības. Arī lauksaimniecībā strādājošie uzņēmēji norāda, ka ir gatavi ar bēgļiem aizpildīt tukšās darbinieku rindas. Pašvaldību savienība plāno šādas vēlmes apkopot, tāpat tiks rēķināts, cik izmaksā bēglis, kurš pēc gada, kad beidzas pabalsta maksāšana, nespēj pats par sevi parūpēties.

Video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas