Puisim, kurš atrodas reanimācijā, steidzami nepieciešamas asinis

0 komentāri

”Draugi! Lūdzu, aicinu jūs nodot asinis manam jaunākajam brālim, kurš šobrīd ļoti smagā stāvoklī atrodas reanimācijā Gaiļezera slimnīcā. Sakiet, ka vēlaties ziedot asinis Kristapam Jasinkevičam. Rīt to var izdarīt no 8.00-15.30,” vēsta ieraksts sociālajā tīklā Facebook.

Ziedot tiek aicināti visu grupu donori.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tu vari būt donors, ja:

  • esi 18-65 gadus jauns;
  • sver ne mazāk par 50 kg;
  • dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu;
  • esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi;
  • esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;
  • pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;
  • neesi nodevis asinis vismaz 9 nedēļas un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc 6. reizes vīriešiem jāievēro 3 mēnešu pārtraukums).

Ziedojot asinis, nepieciešama tava pase vai autovadītāja apliecība!

Dienā pirms asins vai komponentu nodošanas tev jāievēro ēšanas ierobežojumi, lai plazma nebūtu hiloza (trekna). Procedūras dienā obligātas vieglas brokastis.

Dienu pirms asins ziedošanas ieteicams ēst un dzert:

visas saknes, augļus, biezpienu, liesu sieru, biezputras, maizi, liesu gaļu un zivis, medu, sulas, kompotus, ķīseļus, tēju, kafiju, minerālūdeni.

Nav ieteicams ēst un dzert:

ceptu, piparotu, treknu (vistas, siļķes, lasi, desas, cīsiņus, sieru, speķi), olas, sēnes, kūkas,  čipsus, saldējumu, riekstus, šokolādi, kakao, buljonu, jebkuru alkoholu (arī alu), medikamentus, tai skaitā aspirīnu.

Lūdzam ievērot šos noteikumus, lai slimnieks saņemtu pilnvērtīgus donora asins komponentus!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas