Publicēts pasaules universitāšu tops; Latvija palikusi aiz septītā simta

0 komentāri

Pasaules universitāšu reitingā “QS World University Rankings” mūsu valsti pārstāvošā Latvijas Universitāte ierindojusies aiz septītā simta, kas ir sliktākais rezultāts visu Baltijas valstu universitāšu pulkā. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Agrita Kiopa norāda, ka šie rezultāti vērtējami kā pozitīvi.

Tiesa gan, kaimiņu lietuviešu Viļņas Universitāte topā atrodama universitāšu grupā no 551. līdz 600 vietai. Savukārt vislabākais vērtējums Baltijas valstīs ir Tartu Universitātei, kas topā ieņem 379. vietu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa pauda, ka Latvijai ir grūtāk konkurēt šādos topos, piemēram, tādēļ, ka esam maza valsts. “Mēs esam mazi un mazām augstskolām ir grūtāk. Tie ir objektīvi apstākļi,” pauda A. Kiopa. Viņa uzsvēra, ka ir pozitīvi, ka Latvijas Universitāte vispār iekļauta šādā topā.

Par pasaulē labāko universitāti atzīts Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts (Massachusetts Institute of Technology, MIT), otrajā vietā atrodas Kembridžas Universitāte (University of Cambridge), bet trešajā vietā – Londonas Impērijas koledža (Imperial College London). Labāko pasaules universitāšu sarakstu turpina Hārvarda Universitāte (Harvard University), Oksfordas Universitāte (University of Oxford) un Londonas Koledžas Universitāte (University College London). Visu pasaulē labāko universitāšu sarakstu skatiet šeit!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas