Prezidentūras dēļ LNB apmeklētāju skaits krities par 40%

0 komentāri

Saistībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē pasākumiem, kas kopš gada sākuma ik pa brīdim notiek Gaismas pils telpās, bibliotēkas apmeklētāju skaits krities par 40%, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņas sešos.

Kritums piedzīvots, jo strauji sarucis bibliotēkā rīkoto pasākumu – izstāžu, konferenču – skaits. Taču apmeklētāju skaita līmenis jau pēc prezidentūras beigām tiks atgūts, pārliecināts Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks.

Bibliotēka kļuvusi par prezidentūras ES Padomē centrālo pasākumu norises vietu. Gaismas pilī var apmeklēt ierobežotu telpu skaitu, bet visa ēka tiek slēgta, kad tajā norit augstākā līmeņa prezidentūras pasākumi. Pusgada laikā šādu dienu nebūs daudz – Vilks saskaitījis kopumā septiņas šādas dienas.

Apmeklētāji par dažādiem ierobežojumiem pārsvarā nesūdzas. Galvenie no tiem: iekļūšanai bibliotēkā jāizmanto sānu ieeja un līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

”Cilvēki ir pieraduši, man liekas. It īpaši tie, kuri nāk regulāri. Tas, ka bibliotēka sākas no trešā stāva, varbūt dažiem ir brīnums. Daži nebrīnās, tad mums ir jāpiekodina, ka katru dienu tā nav,” raidījumam stāstīja LNB reģistratūras vadītāja Ieva Laizāne.

Tomēr vēl aizvien ir cilvēki, kas maldas un domā, ka prezidentūras dēļ Gaismas pils cilvēkiem nav pieejama, neslēpj Vilks. ”Drusku traucē tas, ka ir dienas, kurās pilnīgi bibliotēka jāslēdz lasītājiem. Varbūt ir sarežģīti informācijas telpā nodot ziņu,” atzina Vilks un piebilda, ka tas kopējo skaitu mazliet arī samazinājis.

Bibliotēkas darbinieki prezidentūras laikam saskata arī plusus. Piemēram, Gaismas pilī sākusi darboties kafejnīca un dots sava veida atelpas brīdis nākamā darba cēliena plānošanai.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas