Policisti un robežsargi ”iepauzējuši” ar apkaunojošo baso kāju protesta akciju

0 komentāri

Latvijas starptautiskā apkaunojuma akcija – augsto Eiropas viesu sagaidīšana lidostā basām kājām vai pastalās – pagaidām ir ”uz pauzes”, taču ideja var atdzimt, ja solītie ziemas apavi policistiem un robežsargiem netiks piegādāti, noskaidroja Skaties.lv!

Ar basām kājām vai pastalām policisti un robežsargi bija apņēmības pilni lidostā sagaidīt Eiropas Savienības augstās amatpersonu delegācijas, lai šādā protesta akcijā parādītu absurdo situāciju, ka valsts nepilda savu likumisko pienākumu – iekšlietu sistēmas darbiniekus nenodrošina ar pilnvērtīgām uniformām. Tādējādi policistiem un robežsargiem ir izvēle – vai nu staigāt ar cauriem patruļdienesta zābakiem, vai vērt vaļā savu maku un pirkt apavus par algu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Akcijas mērķis – parādīt augstajiem viesiem, par kādu iekšējo un ārējo drošību Latvija vispār var runāt, ja nespēj policistus un robežsargus apgādāt ar tik elementāru lietu kā ziemas zābaki.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pirmais pusotrs mēnesis ir aiz muguras, bet neviens no Eiropas elites tā arī nav redzējis mūsu policistu basās kājas vai cik skaistas ādas pastalas mūsu amatnieki prot darināt, un cik tās disonē ar policistu noskrandušajām uniformām.

Skaties, kādā stāvoklī ir policistu apģērbs un apavi!

Skaties.lv centās noskaidrot, kāpēc akcija nav notikusi, un vērsās pie arodbiedrības vadītāja Armanda Augustāna. Izrādās, raidījuma LNT TOP10 pārraidītais sižets par iecerēto baso kāju akciju esot nobiedējis Iekšlietu ministriju (IeM).

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Armands Augustāns:
Pēc raidījuma IeM vadība kopā ar Valsts policiju uzsāka aktīvu (bez imitācijas) rīcību, aicinot arodbiedrību uz vairākām sarunām. Tajā tika runāts par problēmu risinājumiem, priekšlikumiem, paralēli apzinot citas aktuālās problēmas.

Arodbiedrība ir beidzot aicināta piedalīties publisko iepirkumu konkursu procesā, kurā tika izskatīti jautājumi par strīdīgo apavu iepirkumu turpmāko virzību, kā arī jauno iepirkumu realizāciju.

Latvijas Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošo institūciju darbinieku arodbiedrība izsludināto baso akciju tomēr nav atcēlusi, bet gan apturējusi uz laiku līdz brīdim, ja IeM rīcība atkal kļūs pasīva.

A. Augustāns akcentē: ”Mēs ļoti ceram, ka tas tā nebūs, un IeM mērķis nebija remdēt mūsu vēlmi protestēt. Prakse to parādīs.”

Skaties video, kas lika sasparoties atbildīgajām institūcijām!

Raidījums LNT TOP10 janvārī vēstīja, ka Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) pērnā maijā izsludinātā publisko iepirkumu konkursa rezultātu uz trim gadiem iegādāties 10,5 tūkstošus pāru kurpju, 900 gumijas zābaku, 3,5 tūkst. pāru vissezonas zābaku un 19 tūkst. darba zābaku apstrīdēja viens no konkursā zaudējušajiem. Līdz ar to iepirkumu process iestrēga.

Lai situāciju līdz tam kaut cik risinātu, cenšoties apturēt baskājaino policistu parādīšanos protesta akcijā lidostā, Valsts policija bez iepirkuma konkursa pa tiešo par 40 tūkstošiem eiro nopirks 500 ziemas zābakus. Tas pietiktu 500 policistiem, bet kopumā valstī ir 7000 policistu.

Jau ziņojām, ka pēc LNT TOP10 sižeta Valsts policija ir vienojusies, ka šie apavi tiks saņemti, iespējams, martā, un nodoti tiem policijas darbiniekiem, kuri veiks un veic patruļdienesta funkcijas tajos objektos, kuros uzturēsies augstākās amatpersonas no Eiropas Savienības.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas