Policijas auto izprovocē autobusa vadītāju uz pārkāpumu

1 komentārs

Ventspils šoseja. Autobuss ar 44 pasažieriem apdzen vairāku automašīnu kolonnu. Apdzen arī policijas auto, šķērsojot nepārtrauktu līniju. Likumsakarīgi, – policija panāk autobusa vadītāju. Lai gan pārkāpumi šķiet acīmredzami, tomēr tiesa vēlāk attaisno autobusa vadītāju. Kā tā?

No autobusa skatupunkta uzfilmētajā video tiešām šķiet, ka autobusa vadītājs traucas kā negudrs. Tomēr šofera aizstāvis Edgars Džeriņš norāda, ka tikai sākotnēji autobusa vadītāja rīcība šķiet kā ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, taču patiesībā priekšā braucošā ceļu policijas ekipāža faktiski ir izprovocējusi šo situāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Proti, brīdī, kad autobusa vadītājs uzsācis automobiļu kolonas apdzīšanu, viņš nav pārkāpis noteikumus, jo tobrīd kolonas ātrums bijis 75 km/h atļauto 90 km/h vietā. Ar šādu ātrumu pārvietojās arī kolonas priekšā braucošā policijas automašīna, visi pārējie tai sekoja. Autobusam pietuvojoties policijas auto, tas strauji sācis bremzēt un ieslēdzis labo pagrieziena rādītāju, tā autobusa šoferim norādot par gaidāmo manevru. Džeriņš uzskata, – ja autobusa vadītājs nebūtu apdzinis policijas auto uz nepārtrauktas līnijas, tas, visticamāk, ietriektos policijas auto aizmugurē un tad sekas, ņemot ātrumu un autobusa masu, varētu būt neparedzamas.

Foto!

Tiesa šos argumentus ņēma vērā, un autobusa šoferi attaisnoja. Tajā pašā laikā arī konkrētie policijas darbinieki turpina pildīt savus pienākumus, un policijas pārstāvji atsakās komentēt notikušo.

Bez Tabu vērsās pie drošas braukšanas eksperta, lai noskaidrotu – kā tad būtu traktējama konkrētā situācija. ”Šeit ir jārunā gan par autobusa vadītāja, gan policistu profesionālo sagatavotību. Piemēram, kaut vai tā pati distance, kurā autobusa vadītājs seko policijas auto vietā, kur nav atļauta apdzīšana. Tam ātrumam distance viennozīmīgi ir par mazu, un pat ja policija pagriezienu būtu rādījusi laicīgāk, nekas autobusa vadītāja rīcībā nebūtu mainījies,” skaidro drošas braukšanas eksperts Aivis Dreimanis.

Video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • janis
    0

    janis

    Paties un taisnīgs tiesa spriedums , pateicoties tam ka autobusa bija video ,jo savādāk autobusa šoferis savu taisnību nepierādītu!!!

    22.03.2015 11:56

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas