Policija Uzvaras parkā lūdz aizvākt pašpasludināto Doņeckas un Luhanskas republiku karogus

0 komentāri
Policija Uzvaras parkā lūdz aizvākt pašpasludināto Doņeckas un Luhanskas republiku karogus
Foto: LETA

9. maija pasākumā Uzvaras parkā policija lūgusi kādai personu grupai aizvākt pašpasludināto Doņeckas un Luhanskas republiku karogus, ar kuriem tā ieradusies pasākuma vietā.

Pēcpusdienā policisti veica pārrunas ar personu grupu, kas svētkos ieradās ar pašpasludināto Doņeckas un Luhanskas republiku karogiem, pastāstīja Anučins. Starp šīm personām bija arī krievu valodas referenduma organizētājs Vladimirs Lindermans, kurš rokās turēja karogu Georga lentīšu krāsās. Pēc pārrunām minētās personas piekrita novākt šos karogus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis pastāstīja, ka līdz šim noformēts viens administratīvā pārkāpuma protokols par nepakļaušanos kārtības sargu norādēm un seši – par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā. Vēl viena persona sodīta par atrašanos sabiedriskā vietā ar atvērtu alkoholiskā dzēriena pudeli.

Visapkārt uzvaras parkam un tā teritorijā ir daudz dažādu kārtības sargu – gan no privātām apsardzes firmām, ko nolīguši pasākuma organizatori, gan valsts un pašvaldības policisti. Divi policisti ar laivu pirms pasākuma sākuma pārmeklēja arī ūdenskrātuvi pie tā dēvētā Uzvaras pieminekļa.

Uzvaras parkā pulcējas aizvien vairāk cilvēku

Sestdien vakarpusē aizvien pieaug cilvēku plūsma uz svinībām Uzvaras parkā, Rīgā, un parkā pulcējušies jau desmitiem tūkstošu cilvēku.
Cilvēki nesteidzas doties prom no pasākuma un aizejošo ir krietni mazāk par tiem, kas vēl aizvien dodas uz tā dēvētās uzvaras dienas svinībām. Ieradušies dažādu vecumu cilvēki, parkā ir daudz ģimeņu ar bērniem.

Iedzīvotāji turpina nest ziedus, kurus gan liek pieminekļa pakājē, gan dāvina satiktajiem kara veterāniem. Klātesošie klausās koncertu, dejo, kā arī dzied līdzi atskaņotajām dziesmām. Koncerta repertuārā ir gan liriskas kara dziesmas, gan arī pacilājošas slavas dziesmas. Kopumā pasākuma vietā valda pozitīva atmosfēra, un cilvēki priecājas par uzvaras pār nacismu, sastaptajiem veterāniem, kā arī svētku programmu.
Apkārt uzvaras parkam brauc dažādas automašīnas, kuras krāsotas Georga lenšu vai Krievijas karoga krāsās vai rotātas ar dažādu kara tehnikas atribūtiku, kā arī tekstiem, par pagātnes notikumiem, karā nogalinātajiem cilvēkiem un viņu mūžīgo piemiņu. Georga lentītes piespraustas arī daudziem svinību apmeklētājiem, bet viņu rokās ir sarkani, šai dienai veltīti karodziņi. Atsevišķiem klātesošajiem ir arī Krievijas karogi.

Uz ielām, kas atrodas blakus Uzvaras parkam, veidojas sastrēgumi, un policijas darbinieki regulē satiksmi, ik pēc neilga laika ļaujot lieliem gājēju pūļiem šķērsot ielu.

Pasākuma apmeklētāji aktīvi izmanto teritorijā izvietoto ēdinātāju pakalpojumus, izvietojoties gan pie galdiem, gan arī zālienā pa visu parka teritoriju. Paštaisītās “piknika vietās” cilvēki dzied dziesmas, dala to tekstus apkārtējiem. Svinību apmeklētāji arī tiek aicināti ziedot līdzekļus kara veterāniem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas