Parādījusies jauna tendence viltotu eiro izplatīšanā

0 komentāri
Parādījusies jauna tendence viltotu eiro izplatīšanā
FOTO: Flickr

Policija novērojusi jaunu tendenci – viltotās naudas izplatītāji arvien biežāk cenšas realizēt viltojumus lauku reģionu mazajos veikaliņos.

Tiesa gan, šobrīd viltojumu apmēri ir tik mazi, ka tie nekādā veidā nevar negatīvi ietekmēt Latvijas un Eiropas Savienības (ES) ekonomisko stabilitāti, mierina likumsargi.

Latvijā viltoto eiro apmēri šogad ir pieauguši, bet tas ir tikai likumsakarīgi, norāda policija. Viņi gan atzīst, ka šādu situāciju paredzēja jau iepriekš. Šā gada pirmajos desmit mēnešos Valsts policija ir konstatējusi 747 viltotas eiro banknotes un 273 monētas ar kopējo nominālvērtību 41 824 eiro.

Visizplatītākie ir 50 eiro banknošu viltojumi – policija desmit mēnešos konstatējusi 399 viltojumus ar šādu nominālvērtību, tāpat salīdzinoši plaši izplatītas ir 20 eiro banknotes (200 gab.), taču 100 eiro banknotes bijušas vien 96.

Jau tagad redzams, ka, tuvojoties gada beigām, viltojumu skaits pieaug, turklāt ir parādījusies jauna tendence – blēži arvien biežāk viltoto naudu cenšas ”iesmērēt” tirgotājiem mazajos veikaliņos, it sevišķi lauku reģionos.

Šādu aktivitāti policija skaidro ar to, ka mazajos veikaliņos bieži nav iekārtas, ar ko pārbaudīt banknošu autentiskumu, tādēļ policija aicina mazos tirgotājus būt īpaši vērīgiem.

Ja gada sākumā bija vairāki gadījumi, kad viltojumi bija ļoti nekvalitatīvi, tad šobrīd lielākoties tos ar neapbruņotu aci ir grūti atšķirt no īstām banknotēm.

Sagaidāms, ka nākamgad viltojumu izplatība varētu pieaugt vēl vairāk, jo eirozonai pievienosies arī Lietuva, līdz ar to Latvija robežosies ar divām valstīm, kurās oficiālā valūta būs eiro.

Jāpiebilst, ka jau šā gada septembrī Valsts policijas Zemgales reģiona darbinieki Jelgavā aizturēja kādu 26 gadus vecu Lietuvas iedzīvotāju, kurš veikalā mēģināja norēķināties ar viltotu 50 eiro banknoti.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas