Pirmais bēglis ieradīsies Latvijā ”kaut kad ziemā”; mācīsies latviešu valodu

0 komentāri

Pirmais ”oficiālais” bēglis jeb pārvietotā persona Latvijā ieradīsies ”kaut kad ziema” – tad, kad Latvija un valsts, no kuras šis patvēruma meklētājs tiks pārvietots, būs tam gatavas, intervijā raidījumā 900 Sekundes sacīja Iekšlietu ministrijas Valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.  

Patlaban Latvija bēgļu uzņemšanai atvēlēs 16 miljonus eiro. Dārgākie pasākumi bēgļu jautājumā būs infrastruktūras sakārtošana, kā arī personāla – tulku, skolotāju, sociālo darbinieku – apmācība, pauda I. Pētersone-Godmane. Viņa akcentēja, – ja minētie 16 miljoni eiro tiks būtiski samazināti, tad būs jāatsakās no tādiem svarīgiem pasākumiem kā bēgļu integrācija un latviešu valodas mācība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Runājot par valodas apguvi, Iekšlietu ministrijas pārstāve pauda, ka tā bēgļiem būs jāapgūst, lai, strādājot kopā ar individuālo palīgu, iebraucēji varētu atrast darbu un dzīvesvietu.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas