Pirmais bēglis ieradīsies Latvijā “kaut kad ziemā”; mācīsies latviešu valodu

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Pirmais “oficiālais” bēglis jeb pārvietotā persona Latvijā ieradīsies “kaut kad ziema” – tad, kad Latvija un valsts, no kuras šis patvēruma meklētājs tiks pārvietots, būs tam gatavas, intervijā raidījumā 900 Sekundes sacīja Iekšlietu ministrijas Valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.  

Patlaban Latvija bēgļu uzņemšanai atvēlēs 16 miljonus eiro. Dārgākie pasākumi bēgļu jautājumā būs infrastruktūras sakārtošana, kā arī personāla – tulku, skolotāju, sociālo darbinieku – apmācība, pauda I. Pētersone-Godmane. Viņa akcentēja, – ja minētie 16 miljoni eiro tiks būtiski samazināti, tad būs jāatsakās no tādiem svarīgiem pasākumiem kā bēgļu integrācija un latviešu valodas mācība.

Runājot par valodas apguvi, Iekšlietu ministrijas pārstāve pauda, ka tā bēgļiem būs jāapgūst, lai, strādājot kopā ar individuālo palīgu, iebraucēji varētu atrast darbu un dzīvesvietu.

Skaties video:

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas