Pilsētniekus satrauc nepareizs uzturs, bet lauciniekus alkoholisms un narkomānija

0 komentāri
Pilsētniekus satrauc nepareizs uzturs, bet lauciniekus alkoholisms un narkomānija
FOTO: LETA

Jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti liecina, ka, jautāti, kādas ir iedzīvotāju lielākās veselības problēmas, rīdzinieki un citu pilsētu iedzīvotāji daudz biežāk nekā lauku iedzīvotāji norādījuši uz nepietiekamu slimību profilaksi un nepareizu uzturu. Savukārt lauku iedzīvotāji atzīmējuši atkarības – alkoholismu un narkomāniju.

Tikmēr, vērtējot veselības ministra Gunta Belēviča ierosinātās reformas, rīdzinieki, citu pilsētu un lauku iedzīvotāji pauda vienlīdzīgu atbalstu strukturālajām reformām, esošās veselības aprūpes sistēmas mainīšanai, lai ekonomiskāk izmantotu esošo finansējumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienlaikus rīdzinieki biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji pauduši arī atbalstu aizliegumam skolās tirgot pārāk treknus, saldus vai sāļus produktus. Tajā pašā laikā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji biežāk atbalsta zāļu paralēlo izplatīšanu un paralēlā importa atļaušanu ar mērķi mazināt zāļu cenas.

Savukārt jautāti, kādus veselības aprūpes pakalpojumus iedzīvotāji ir izmantojuši pēdējo trīs gadu laikā, rīdzinieki un citu pilsētu iedzīvotāji daudz biežāk nekā lauku iedzīvotāji atzinuši, ka ir izmantojuši gan valsts apmaksātus, gan maksas veselības aprūpes pakalpojumus.

Vienlaikus citu pilsētu iedzīvotāji arī norāda, ka ir izmantojuši tikai maksas pakalpojumus. Tikmēr lauku iedzīvotāji biežāk nekā rīdzinieki un citu pilsētu iedzīvotāji atzīmē, ka ir izmantojuši tikai valsts apmaksātos pakalpojumus.

Turklāt lauku iedzīvotāji arī kopumā retāk izmanto veselības aprūpes pakalpojumus un dodas pie ārsta.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas