Pierīgas meži pārvērsti par izgāztuvi – izmet riepas, mēbeles, sadzīves tehniku

0 komentāri

Automašīnu riepas, sadzīves tehnika, mēbeles un pat bīstamie atkritumi – to visu cilvēki mēdz izmest Rīgas un Pierīgas mežos. Katru gadu tajos tiek savākti simtiem kilogramu dažādu atkritumu. Pašvaldība atzīst, ka karā pret šo piedrazošanu ir bezspēcīga.

Viena no vietām Rīgā, kur visbiežāk un visvairāk cilvēki izgāž atkritumus, ir Bolderājas karjers. Te atrodami gan būvgruži, gan grāmatas, gan plaukti, gan bērnu mantiņas. Līdzīga situācija Rīgā vēl ir Jaunciemā un pēdējā laikā – arī Dārziņos.

Gadā no galvaspilsētas mežu teritorijām vien uzņēmums Rīgas meži” savāc aptuveni 1000 kubikmetru atkritumu. Savukārt, ja pieskaita vēl Pierīgu, tad kopā sanāk vairāk nekā 2000 kubikmetru atkritumu. Tik daudz atkritumu var salikt vairāk nekā 300 kravas automašīnās.

Skaties foto!

Meža apsardzības daļas vadītājs Valērijs Morozs saka, – visvairāk cilvēki piedrazo mežus rudeņos un pavasaros.

Tiesa gan, pirms 13 gadiem, kad Valērijs Morozs sācis uzraudzīt galvaspilsētas mežus, situācija bijusi vēl sliktāka.

Vides pārvaldē uzskata, ka iestādei lētāk ir pašiem visus atkritumus no pašvaldības teritorijām savākt nekā pie katra koka pielikt videonovērošanas kameru un policistu.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas