Piektā daļa “simtlatnieku” iepriekšējo programmu pārtrauca, jo tika atlaisti vai atrada citu darbu

0 komentāri

Iepriekšējā “simtlatnieku programmā” gandrīz katrs piektais “simtlatnieks” dalību programmā pārtrauca pirms termiņa – vai nu atrada pastāvīgu darbu, vai arī pagaidu darbs paveikts apšaubāmā kvalitātē un šiem cilvēkiem tika uzteikts, liecina statistikas dati.

No janvāra valstī darbojas jauna tā dēvētā “simtlatnieku programma”, kurā plānots iesaistīt vairāk par septiņiem tūkstošiem bezdarbnieku. Tas ir apmēram trīsreiz mazāk nekā iepriekš, jo mainījies finansējuma avots, un arī ierēdņi uzskata, ka krīze jau ir aiz muguras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Izrādās, piektā daļa šajā programmā strādājošo tur ilgi nepaliek. Viens no iemesliem – viņi strādā nekvalitatīvi un tāpēc tiek atlaisti.

Jaunā tā dēvētā “simtlatnieku programma” no vecās atšķiras ar finansējuma avotu – ja iepriekšējos trīs gadus “simtlatnieku” darbu apmaksāja no Eiropas fondu naudas, tad no šā gada līdzekļus piešķir valsts.

Solveiga Kabaka, NVA Pakalpojumu departamenta Nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja:

Šobrīd pasākums ar šo gadu tiek īstenots no valsts speciālā nodarbinātības budžeta, esam plānojuši izveidot vairāk nekā 1800 darbavietu un tajās iesaistīt vairāk nekā 7000 bezdarbnieku.

Patlaban programmā strādā vairāk nekā 1200 bezdarbnieku, tomēr šie apmēri ir krietni mazāki nekā iepriekšējā programmā, kad pavisam kopā tika iesaistīti 80 520 bezdarbnieku. Tas ir gandrīz tikpat daudz, cik patlaban valstī kopumā ir bezdarbnieku.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas