Piektā daļa ārzemēs dzīvojošo tautiešu vēlas atgriezties Latvijā

16 komentāri
Piektā daļa ārzemēs dzīvojošo tautiešu vēlas atgriezties Latvijā
Foto: AFP/LETA

Gandrīz piektdaļa jeb 18% ārzemēs dzīvojošo latviešu vēlētos atgriezties uz dzīvi Latvijā, secināts Amigo un Draugiem.lv veiktajā aptaujā par iedzīvotāju novēlējumiem sev un saviem tuvajiem 2015. gadā.

Līdzīgās domās ir arī Latvijā dzīvojošie, kuri saviem ārvalstīs mītošajiem ģimenes locekļiem, radiem un draugiem 2015. gadā galvenokārt vēl veselību (25%) un iespēju atgriezties atpakaļ uz dzīvi Latvijā (19%).

Savukārt katrs ceturtais ārzemēs dzīvojošais tautietis vēlētos sasniegt lielāku finansiālu labklājību.

Amigo vadītājs Artūrs Freimanis:

Lai arī finansiālā labklājība un veselība ir būtiski priekšnosacījumi pilnvērtīgai dzīvei, redzam, ka Latvijas cilvēki – gan tie, kuri dzīvo šeit, gan ārzemēs – ilgojas pēc iespējas būt kopā ar saviem mīļajiem, uzturēt tuvas attiecības, sazinoties un daloties ar svarīgāko.

Viņš norāda, ka, piemēram, Amigo lietotāju sarunu apjoms uz ārzemēm šā gada pēdējos deviņos mēnešos vien ir audzis par 20%. Pieauguma tendence vērojama visu pēdējo gadu laikā, norāda A. Freimanis.

Zīmīgi, ka ārzemēs dzīvojošo tautiešu vēlējumi citiem ārzemēs dzīvojošajiem visbiežāk saistīti ar Latviju – iespēju biežāk ciemoties vai atgriezties uz dzīvi dzimtenē pavisam kopumā vēl gandrīz 30%. Ārzemēs dzīvojošie cits citam savukārt 2015. gadā vēl arī veselību – šādu atbildi norādījuši 26% aptaujas dalībnieku.

Līdzīgi kā ārvalstīs mītošie tautieši, arī vairums jeb 31% Latvijā dzīvojošo paši sev nākamajā gadā visvairāk vēlētu lielāku finansiālu labklājību. Tai seko mīlestība (16%) un saticība ģimenē (15%). Savukārt saviem tuviniekiem, radiem un draugiem tepat Latvijā līdzās finansiālajai labklājībai (25%) iedzīvotāji vēl labu veselību (25%) un vairāk laika pavadīt kopā ar ģimenes locekļiem (23%). To pašu saviem tuviniekiem Latvijā vēl arī ārvalstīs dzīvojošie tautieši, liecina Amigo un Draugiem.lv veiktās aptaujas rezultāti.

16 komentāri

TOP komentāri

 • Samanta
  0

  Samanta

  Tāda pati pieredze bija arī man ,atgriežoties LV.Nevarēju izturēt vairāk par 3 nedēļām darbā,sapakoju mantiņas un atgriezos UK.Arī mans darba devējs paņēma mani atpakaļ bez pārmetumiem.Tagad esmu šeit ieguvusi augstāku darba amatu,kas man LV diez vai izdotos

  18.12.2014 01:24

 • MR Imants
  0

  MR Imants

  Biju aizbraucis rezi pa 6 gad. uz tevzemi un tur man nozaga maku ar naudu, dokumentiem u. c. Vairak LV savu kaju nespersu !

  17.12.2014 21:30

 • MR Imants
  0

  MR Imants

  Kludities ir cilvecigi, brauc tik atpakal !

  17.12.2014 21:28

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas