Piedzimuši šogad pirmie trīnīši

7 komentāri

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā 18. februārī pasaulē nākuši šogad Latvijā pirmie trīnīši – viens zēns un divas meitenes. Valdība šodien atbalstīja vienreizēja sociālā pabalsta piešķiršanu 8538 eiro apmērā bērniņu mammai Ilonai Lipičai ģimenes materiālā stāvokļa uzlabošanai saistībā ar trīs bērniņu piedzimšanu.

Lemjot par pabalsta piešķiršanu, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) uzteica labklājības ministru Uldi Auguli (ZZS), norādot, ka kopš viņš ir stājies amatā, šajā ziņā ir vērojams progress.

Pabalstu ģimenei izmaksās no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Ietekme uz valsts budžetu gan būs lielāka, jo ģimene saņems pabalstu pēc nodokļu nomaksas. Budžetam pabalsts izmaksās 11 089 eiro.

LM norāda, ka vienreizējais sociālais pabalsts paredzēts ģimeņu, kurās piedzimuši trīnīši, materiālai atbalstīšanai, ņemot vērā to, ka, ģimenē vienlaikus piedzimstot trim bērniem, rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi.

2013. gadā vienreizējais sociālais pabalsts saistībā ar trīnīšu piedzimšanu tika izmaksāts vienai ģimenei, bet 2014. gadā – piecām ģimenēm.

7 komentāri

TOP komentāri

 • omīte
  +3

  omīte

  ka piešķir valsts atbalstu ,tas labi,bet kāpēc tāda stulba summa,kāpēc ne skaisti-9000 eiro.pāris eiro žēl bērniņiem,paši prēmijās saņem oho-ho.

  03.03.2015 14:36

 • IBIO
  +2

  IBIO

  un valdībai protams no prēmijas 3000 ir jāiebāž savā kabatā. Fuj!
  Ar vienu roku dod, ar otru dubultā atņem...

  03.03.2015 14:27

 • Santa
  +2

  Santa

  Nesaprotu,trīnišu mamma ir vientuļā māte ja tevs pat netika pieminēts.Straujumai vajadzēja uzslavēt Neauglības klīnikas par labo darbu,vismaz redzam,ka valsts ieguldītie līdzekļi nav izmesti velti.

  03.03.2015 14:19

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas