Piecu dienu laikā saņemti 700 zvani, kuros bērni atklāj, ka cietuši no vardarbības

0 komentāri

Vardarbība pret bērniem Latvijā ir ļoti izplatīta parādība, turklāt ar senu priekšvēsturi. Šādi secinājumi izriet no akcijas “Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!”, ko pagājušonedēļ rīkoja Valsts bērnu tiesību aizsardzības centrs.

Akcija notiek jau trešo gadu. Piecās dienās saņemti 700 zvani, kas ir ļoti daudz. Akcents šoreiz likts uz seksuālo vardarbību, jo par to runāt ir visgrūtāk, tomēr zvani bijuši arī par fizisku un emocionālu vardarbību, galvenokārt ģimenēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šādi zvani apstiprina, ka vardarbība ir izplatīta. Daudzi no zvanītajiem bērniem, lai arī bija gatavi atklāt runāt par savām emocijām vai piedzīvot pazemojumu, to darīja anonīmi, neļaujot dienestiem rīkoties. Taču bija arī gadījumi, kurus Valsts bērnu tiesību aizsardzības centrs jau sācis risināt.

Lai risinātu vardarbības problēmu, talkā Latvijai nākusi arī Eiropas Savienība (ES). Ar tās finansējumu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas telpās nākamgad tiks izveidots konsultatīvais punkts, kurā mācītu speciālistu palīdzību varēs saņemt vecāki un viņu bērni ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas