Pieci padomi, kā izvēlēties skolas somu

0 komentāri

Lai bērns neiedzīvotos muguras problēmās, kas viņu pavadīs visu dzīvi,  īpaša vērība sevišķi bērna pirmajos skolas gados ir jāpievērš skolas somas izvēlei. To, kādai ir jābūt labai skolas somai, raidījums ”Bez Tabu” jautāja fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārstei Gunai Vītoliņai.

Kā vienu no ieteikumiem G. Vītoliņa min iegādāties somu ar regulējamām lencēm, lai somu, neradot draudus bērna mugurai, varētu izmantot ilgāk. Ārste uzsver, ka sakravāta soma nedrīkst pārsniegt 10% no paša bērna svara, citādi bērns var sākt staigāt saliecies un ar līku muguru. Tāpat dakteri iesaka izvēlēties pēc iespējas spilgtāku mugursomu, lai bērns būtu pamanāms uz ielas autobraucējiem un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Nepieciešams ir arī izliekums mugursomas otrajā pusē, lai skolas soma ”negultos” virsū tikai vienai muguras daļai, bet lai tās svars tiktu sadalīts vienmērīgi. Tāpat svarīga ir arī somas lencīšu platuma atbilstība bērnu plecu platumam – mugursomas lentītei jābūt tikpat platai, kā paši pleci.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijā aptuveni 40% bērnu vecumā no 7 līdz 10 gadiem ir asimetriska stāja, novērojuši mediķi.

Plašāk par to, kādai ir jābūt mugursomai, uzziniet, skatoties ”Bez Tabu” sagatavoto sižetu augstāk!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas